Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 nem tiszta dolog jogosítvánn...

2 nem tiszta dolog jogosítvánnyal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

-Kezdő vezetői engedélyem van?

2013-ban letettem a moped jogsit.

Tavaly meg a B-kategóriát.

Most akkor 2015-óta nem kezdő vagy, hogy van?


A másik:

Ha kezdő engedélyem van, és ma lefotóztak az M0-áson akkor kapok büntető pontot? És ha igen akkor újra 2 év a kezdő engedély?

Köszönöm a válaszokat!



2017. szept. 5. 11:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a hülye kérdést, de csak így engedte kiírni. Segítséget akartam kérni.
2017. szept. 5. 12:01
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Azt ugye tudod, hogy a kulcsszavak arra vannak, hogy könnyebben rá lehessen keresni a kérdésedre?
2017. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kezdő vezetői engedély csak a vontatasra és a motoron utas szállítására vonatkozik. Mivel kocsiról beszélsz így nincs ncs korlátozás ami ne engedne fel az m0ra.
2017. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül."

.

Nem említ kategóriát, így szerintem nem kezdő a jogsid. A 2 év egyébként szerintem csak akkor kezdődik elölről, ha bevonják a jogsid. Hívd fel a közlekedés felügyeletet, ott biztos információt kapsz.

2017. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2: igen igazad van csak kicsit beleéltem magam az idegtől.

#4: lehet hogy nem említ kategóriát de csomóan mondták nekem hogy az AM kategória nem számít. Mindegy akkor majd felhívom amit tanácsoltál. Köszi

2017. szept. 5. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jelentősége a büntetés szempontjából, hogy mióta van jogosítványod.
2017. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha kezdő engedélyem van, és ma lefotóztak az M0-áson akkor kapok büntető pontot? És ha igen akkor újra 2 év a kezdő engedély?


Ez a rész nekem se tiszta. Igen kapnak pontot a kezdő gyorshajtók is.

2017. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hovarju ***** válasza:

Ha tavaly lett meg a B és autót vezettél, akkor kezdőnek számítasz.

A kategória megszerzésétől számított 2 évig kezdőnek minősülsz. pl. nem vontathatsz utánfutót.


Ha felhajtottál az M0-ra az önmagában nem bűn, de ha gyorshajtás miatt fotóztak le, teljesen mindegy, hogy kezdő vagy vagy sem. A jogosítványodat nem vonják be, de pénz büntetésre számíthatsz.

2017. szept. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!