Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy vegyem rá a gyerekem,...

Hogy vegyem rá a gyerekem, hogy ne plagizáljon a dolgozatoknál?

Figyelt kérdés
Sajnos ez rendszeresen megy nála már sajnos. Olyan kiépült köre van az osztályban, hogy mindig eléri, hogy valaki segítsen neki. Azt nem tudom pontosan hogyan veszi rá őket, szerintem lefizeti egy részüket a többit megzsarolja valamivel. Többször rá szóltam, hogy hagyja abba mert ez nem helyes amit csinál, de erre csak viccesen azt szokta válaszolni, hogy "Anya, ha a egy államfő is megtehette akkor ő miért nem?" Erre bevallom nem tudok mit válaszolni neki. Egyedül nevelem, az apja rég nem tartja vele a kapcsolatot, azért van így elkanászosodva. 12 éves fiú. Ti mit tennétek a helyemben?

2019. febr. 21. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszold neki, hogy ne vegyen példát olyanról, akit mindenki (saját maga is!) hazug embernek tart!

Normális tanár észreveszi a plagizálást és mindkét feladatot egyesre osztályozza! Esetleg beszélj a tanárral!

2019. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
36%
Jópofa gyerek. :)
2019. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lefizeti őket ahhoz pénz kell, ha nincs pénze, nincs miből lefizetni senkit.
2019. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Kamu. Egy 12 éves gyereknek fogalma sincs Schmitt Pál esetéről. Ez az egyik. A másik, hogy az általános iskolai másolásra senki nem használja a plagizálás szót.
2019. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem plagizálás.
2019. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Kamuuuuu
2019. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolában én is rendszeresen "bizniszeltem" egy osztálytársammal. Nagyon jó fogalmazásokat tudtam írni, viszont csúnyán rajzoltam. Ő pont fordítva: szépen rajzolt, de írni nem szeretett. Nem volt benne lefizetés vagy zsarolás, egyszerűen átvállaltuk egymástól a mumus feladatokat. :) Felnőttként már nem tennék semmi ilyen "tisztességtelen" dolgot, de gyerekként azért nem jó érzés a tanár negatív kritikáit hallgatni az egész osztály előtt, hogy még egy rendes kockát sem tudsz rajzolni... :)
2019. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Felnőttként ezt úgy hívják: profi csoportmunka. Mindenki azt csinálja, amiben jó. Ha meg a gyerek fizet a profiknak azért, hogy megírják a leckéjét, akkor azt úgy hívják: vállalkozó. Ha meg zsarolja őket, akkor meg: bodzsaszedő vállalkozó. Élelmes kiskölyök, az egyszer biztos.
2019. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

még viszi valamire


:D

2019. febr. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

"Elk.rtuk. Nem kicsit, nagyon. Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált..."

Nem rémlik? Hogy jön ide S.P.???

2019. febr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!