Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemhez mi az, ami...

Orvosi egyetemhez mi az, ami elég nyomós indoknak számít?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mivel ez egy hivatás és nem csak egy egyetemi szak, amiről sokféle kimenet lehetséges (nem a specializációkról beszélek, mert tudom, hogy annyi választás van, hanem arról, hogy aki elvégzi, az végül is orvos lesz, akár kutató, akár praktizáló.


Mivel maga a szak is nehéz, nem akarok elhamarkodott döntést hozni. De nincs a családban (se a közel s távoli rokonságban) orvos, de még egészségügyben dolgozó ismerős se.

Amit tudok, az az, hogy egy értelmes munkát szeretnék, amivel közvetlenül tudok segíteni másoknak és amivel biztos, hogy lesz munkám. Emellett alapvetően érdekel az ember működése, érdekesnek tartom ezeket és a kémiát is szeretem, bár azt nehéznek találom.


Az a bajom, hogy ezek a jellemzők sok más szakmára (EÜ-n belül is) igazak. Mondjuk ha valaki megkérdezni tőlem, hogy miért orvos akarok lenni és miért nem mondjuk ápoló, azt mondanám, hogy azért, mert jobban akarok érteni az emberi szervezethez és mert szeretek tanulni, okosodni (ezzel nem azt akarom mondani, hogy az ápolók nem okosak, csak azt, hogy nem tanulnak olyan részletekbe menően, mint az orvosok).


Szóval honnan lehet tudni, hogy jó döntés orvosnak menni? Bocsi, ha kicsit hülye kérdés, de érdekelne, hogy esetleg akik már ott tanulnak, azok hogy hozták meg ezt a döntést.


2019. febr. 21. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Egy orvos tud kva jól keresni. Az ápoló nem.
2019. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk a fizetés része annyira nem érdekel. Lehet, hogy kellene, hogy picit is érdekeljen, mert végül is valamiből meg kell élni, de ez nagyon a lista végén szerepel nálam.

Egyébként nem hiszem, hogy a mai kezdő orvosok olyan sokat keresnének. Lehet, hogy az ösztöndíj, amiket kapnak, az valamelyest megnyomja a keresetüket, de nem hiszem, hogy a 6 év tanuláshoz képest olyan jól keresnének, főleg nem más (alap)szakokat végzettekkel összevetve.

Azt nem tudom, hogy az évek múlásával mennyivel nő a fizetésük. Azt tudom, hogy bizonyos szakterületen dolgozó, magánpraxissal rendelkező orvosok jól elvannak, de az közel sem biztos, hogy én pont egy olyan szakterületet választanék magamnak. A hálapénzről pedig már most is megvan a véleményem...

2019. febr. 21. 21:35
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, és szerintem az egészségügyben dolgozóknak a hivatástudat fontosabb mint a pénz. De lehet, hogy csak én gondolkodom ilyen naivan.
2019. febr. 21. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Jelenleg az ápolók nagyon keveset keresnek, de ez javulni fog. Az orvosok fizetése, különösen a szakorvosoké már megfelelőnek mondható.

Sokkal több lehetőséged az életed önálló alakítására orvosként, mint ápolóként. Ha jó tanuló vagy, és el bírod végezni az orvosit, akkor legyél orvos. Elsősorban a biológia, a kémia és a fizika fog kelleni. Fontos, hogy jó legyen a memóriád, rengeteg mindent kell megtanulni, különben nem tudnál gyorsan, jól dönteni a beteg kezeléséről. És igen, szükséges a hivatástudat, a humanizmus, akinek ez hiányzik, az bármennyit tud, nem jó orvos.

2019. febr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"ez egy hivatás és nem csak egy egyetemi szak"


Pont, mint a mérnök, a jogász, vagy a tanár.

Ha orvos akarsz lenni, az érdekel, akkor jó döntés orvosnak menni.

2019. febr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Hasonló helyzetben voltam pár éve. Azt ajánlom, hogy próbálj meg valahogy mélyebben belelátni az egészségügybe, mielőtt döntesz. Próbálhatsz önkénteskedni egy kórházban (ha jól tudom nálatok már kötelező a közösségi munka úgyis, töltsd a kórházban akkor legalább) vagy kérdezd meg a házi orvosodat h megnézheted-e egy napját a rendelőben, ilyesmi.
2019. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nemcsak egy orvos szeretnél lenni a sok közül, hanem egy kimondottan jó orvos, akkor a saját személyiségedet vizsgáld meg, mert azon nagyon sok múlik. Az orvosi pálya egyszerre kívánja meg a kiváló empátiás képességeket és azt, hogy az őszinte együttérzés ellenére lelkileg ne terheljen túlzottan meg az a rengeteg emberi szenvedés, amivel nap mint nap találkozol; más szóval fontos, hogy be tudd csukni magad mögött az ajtót és akkor is mosolyogva tudd a társadat és gyerekeidet este üdvözölni, ha aznap három embernek és hozzátartozóiknak kellett megmondanod, hogy valószínűleg csak napjaik vannak hátra. Nagyon sok orvos kezeli úgy a lelki terhelést, hogy nem empatizál a betegeivel, tárgyként kezeli őket, s ez a "megoldás" nem vezet sok jóra, a beteg megérzi és rossz hatással van rá, hogy ő nem számít. Egyszerre kell empatizálni és a nap végét lelkileg lezárni tudni, s ezt a kettősséget nem mindenki tudja megtanulni. Ezenkívül kell a jó kapcsolatteremtő képesség, a végtelen türelem és alkalmazkodni tudás is a nehezen kezelhető betegek miatt, mert egy orvos nem fortyanhat fel, akármennyire is lehetetlen alak a betege, amikor harmadszor sem a feltett kérdésre válaszol és összevissza beszél. Végül pedig a legtöbb orvosi állás jelentős stressztűrést is igényel, hiszen döntéseidnek komoly súlya lesz emberek életére és a latolgatásra nem mindig van idő és lehetőség. Csak akkor menj orvosnak, ha úgy érzed, ezeknek a kívánalmaknak mind meg tudsz majd felelni.
2019. febr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!