Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó ötlet ez faktválasztásnál?...

Jó ötlet ez faktválasztásnál? (többi lent)

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, idén év végén kell két faktot választanunk.

Egy tanár mondta, hogy sokan nem azért mennek faktra egy adott tárgyból, mert emeltezni akarnak belőle, hanem hogy a középszintű érettségijük jobban sikerüljön.

De ennek így van értelme? Mármint van egy lány, aki nem olyan jó töriből, és azt mondta, hogy törifaktra megy, mert másképp nem lesz meg az érettségije. De faktra eleve olyanok mennek, akik jobbak az adott tárgyból, nem? Ott nem hiszem, hogy könnyebb megérteni az anyagot.



2019. febr. 22. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát valamennyire ismételik a dolgokat előröl a baj abból lesz hogy ott sokkal több mindent kérnek számon illetve már egy alapot feltételeznek, nem fogják elmondani a legegyszerűbb dolgokat. Lehet próbálja magát valahogy rákényszeríteni vagy úgy gondolja ha nagyobb az anyag akkor a keves tudás amit összeszed az is nagyobb. Amugy az iskola szinvonala is szamit hogy mennyire veszi a facktos órakat komolyan.
2019. febr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát ez szerintem is butaság, sokkal nagyobb elvárások lesznek, a középszintű érettségi nem ettől fog jobban sikerülni.


Ráadásul elveszi az időt olyan tárgyakra készüléstől, ami az adott emberkének tényleg fontosak lesznek


Faktra olyanra menjen mindenki, ami a továbbtanulásához célszerűen kelleni fog. Ha nagyon nem tud választani valaki, akkor szerintem még a nyelvi faktok lehetnek jók, mivel az idegen nyelv tudás jól fog jönni később.

2019. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én matekból jeentkeztem faktra, mert emeltre készültem, viszont közben tanulmányi verseny pontból meglett a max pluszpont, így nem kellett emelt. Hát az biztos, hogy így nagyon könnyűnek éreztem a közepet és simán meglett a 95%+. De tény, hogy sokkal keményebbek voltak a követelmények nálunk, így pl ha nem szeretsz egy tárgyat, abból nem érdemes ezt a “taktikát” választani :)
2019. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy eddig ezt meg lehetett csinálni, de jövőre már butaság lesz. Ugyanis továbbtanuláshoz egyébként is kell majd az emelt érettségi.
2019. febr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!