Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szakközépiskola érettségit...

Egy szakközépiskola érettségit+szakmát ad, egy sima gimnázium csak érettségit. Miért jelentkeznek gimibe akkor?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 09:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
6%

"Nem érted. Tegyük fel valaki orvos, vagy mérnök akar lenni, minek egy szakács vagy asztalos szakma?"


Látom, az olvasás sem megy. Technikumi képzésekről beszéltem, 5-ös kezdőszámú okj-s tanfolyamokról. Ez egy mérnöknek határozott előny az egyetem során, de egy sima gimnáziumban nem kapja meg. De nyilván tőled messze áll a mérnöki, mint Makó Jeruzsálemtől, csak a tudatlanságodat terjeszted itt, látszik is milyen buta vagy.


"Ellenben a biológiára, matekra nagyobb szüksége lesz a felvételinél, amihez egy gimiben jobb alapokat kap,"


Ez marhaság, szakgimnáziumban is van emelt fakt, lehet emelt szinten érettségizni. Ha ennyire sötét vagy hogy még ezt sem tudod, miért nem tartod meg a hülyeségedet magadnak?!


"Gimnáziumba mennek a jó tanulók, akik egyetemen akarnak továbbtanulbi, szakiskolába meg a 2-3 tanulók"


És megint nem tudsz olvasni. Neked a bölcsödében lenne a helyed. A szakiskola nem egyenlő a szakgimnáziummal!

2019. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

11: Neked sem megy igazán. :) Nem szakgimnáziumokról, hanem szakközépiskolákról indult a kérdés.

Én is abba jártam, úgyhogy nem vagyok ellene egyáltalán. De az tény, hogy sok tantárgy volt, amit alacsonyabb szinten tanultunk. És nem volt fakt, hogy be lehessen pótolni.

2019. febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
12%
Egyet értek a kérdezővel. Es néhány válaszolóval. A gimi egy hülyeség. Én elektronika szakon voltam. Biológiát egy évig tanultam itt. Kémiát két evig. És orvosira mentem. Magamtól felkészültem az emelt érettségire. Na ennyit ér a gimnázium. ;). Inkább menjenek az emberek olyan iskolába ahol szakmát is kapnak. Legalabb máshoz is értenek. Amúgy önmagában a középiskolás anyag semmit nem ér. Azzal elhelyezkedni nem lehet. A tudás meg felesleges amit ott adnak. Sose fog kelleni. ;)
2019. febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

"11: Neked sem megy igazán. :) Nem szakgimnáziumokról, hanem szakközépiskolákról indult a kérdés."


De most át vannak ezek nevezve. A szakközépiskolákat átnevezték szakgimnáziummá néhány éve.

Mivel a kérdező írja hogy érettségit ad, ebből következik, hogy ő a mostani szakgimnáziumokra gondolt.


Hasonlóan a szakiskolákat átnevezték szakközépiskolává, ezért is van ez a félreértés. Tehát a mostani szakközépiskolák nem adnak érettségit, mert azok a régi szakiskolákból lettek.

2019. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam volna magamtól felkészülni bizonyos tantárgyakból, nem volt semmilyen plusz óra lehetőség az iskolában, külön tanárra meg nem volt pénzünk. Egyedül meg nem ment. :S
2019. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
90%
Ja értem már, a kérdező szaközépiskolás, aki szerint az egyetem lébecolás. Igaz is, a fene egye az orvosokat, ügyvédeket, építészeket, miért nem mentek el inkább kőművesnek... Munkanélküliből meg sajnos viszonylag az egész országban sok van, nem csak egyetemisták közül. Országos szinten probléma a munkanélküliség, és ebbe egyetemet végzettek is beletartoznak.
2019. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jo szakkozepiskolak, de a legtobb kozgazdasagi pl. Ennek szerintem semmi ertelme hiszen nem leszel tole “kozgazdasz”. Az egyetemi diplomaval leszel. De meg engem is leszolnak h turizmus-vendeglatas diplomaval miert nevezem magam annak.😃 pedig ez van a diplomaban.


A lenyeg, hogy a kozgazdasagi szakkozepnek pl csak akkor van ertelme, ha tudod h kozgaz szakra akarsz tovabbmenni. Egyeb esetben feleslegesen tanulod a szakmai targyakat, hiszen nem leszel jobb helyzetben, mint egy gimis erettsegivel. Hasonlo a helyzet az idegenforgalmi szakkozepekkel. Turizmus-vendeglatas DIPLOMAVAL sokan nem talalnak munkat, max felszolgalot. Akkor a szakkozepiskolaval meg foleg nem lehet szerintem. Ott meg a 2 nyelv magas szintu ismerete sincs meg legtobb esetben.


A tobbirol nem tudok nyilatkozni, biztos van hasznos, de en ezekbol ismerek egy csomot. Es szerintem sokan csak azert valasztjak ezeket, mert 1.altalaban nyekesek, igy van egy ev lazsag az elejen, 2.jobban hangzik, mint a sima gimi, 3.konnyebb bekerulni (es emiatt amugy a tarsasag is vegyesebb)...

2019. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Dolgozom, utolsó. Csak érdekel a téma, mivel pár év és a gyerekem pályaválasztás előtt áll. Tömegközlekedve sokat hallom a fiataloktól hogy otthagyja a sulit mert nem akar bejárni, fáradt stb. Elég szomorú mert apuka belefeccölte a pénzt, és tisztelet a kivételeknek, a fiatalság nemigen akar egy szalmaszálat se keresztbe tenni. Szülők megkérdezték hogy akarsz dolgozni? Nem. Akkor tanulj. Aztán ha leteszik a sulit csalódnak mert nem dobálják utánuk a fél milkós fizetéseket, 8 órás ücsörgésért.

Ezekből lesznek az életképtelen felnőttek akik semmihez sem értenek.

2019. febr. 25. 11:51
 19/29 anonim ***** válasza:
*lazaság (bocsi, siettem a valasszal☺️)
2019. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Amugy meg egyetertek veled reszben, ha valakinek mar 14 evesen van valami, amiben nagyon jo, akkor nyugodtan tanulja (mellette persze erettsegizzen). Ugyanugy tud tovabbtanulni es meg elonye is lesz, ha ugyanaz a terulet.


De akinek semmi specko erdeklodese, tehetsege nincs MÉG, annak folosleges szerintem szakmaval bonyolitani az eletet. Lehet, hogy utalni fogja. Ilyen estetben szerintem a legjobb gyorsan (4 evesben) leerettsegizni es utana ugyanugy lehet OKJ-re menni +1 ev alatt vagy egyetemre, addigra azert valami fogalma lesz rola, mely targyak allnak hozza kozelebb.

2019. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!