Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szakközépiskola érettségit...

Egy szakközépiskola érettségit+szakmát ad, egy sima gimnázium csak érettségit. Miért jelentkeznek gimibe akkor?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 09:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
de jó, hogy így belelátsz minden család életébe, hogy tudod náluk hogy zajlott a pályaválasztas... ja biztos mindenhol ez volt "akarsz dolgozni? Nem? Akkor mész gimibe". Tök életszerű. Sok szülő azért nyomja gimibe a gyerekét, mert biztosabb jövő, megélhetés áll egy diplomás elött, mint egy szakmásnál. Az utolsó mondatoddal viszont egyetértek, sok fiatal frissen kikerül az egyetemről, és azt hiszik ők talaltak fel a spanyol viaszt és majd kapkodni fognak értük. Aztán leesik az álluk mikor már a harmadik munkahelyen csak netto 180-at akarnak neki adni, nem pedig 400-at mint a 40 éve ott dolgozó főmérnöknek.
2019. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

A szakgimnáziumi tanulók jóval kisebb százaléka jut be a felsőoktatásba államira, mint a gimnáziumi tanulók. Statisztikailag nagyobb a bejutás esélye gimiből, mint szakgimiből.

Megjegyzem Budapesten jó ha 10 jónak mondható szakgimi van. Én személy szerint a gyerekemet ha a képességei lehetővé teszik akkor gimnáziumba fogom íratni. Sajnos a magyarországi szakképzes szerintem nincs jól megszervezve. Ha egy gyerek szakgimibe megy és két év után rájön hogy nem akar cukrász lenni, akkor nagyon nehéz váltania. Egy cukrász szakgimiből nem sokan mennek az orvosi egyetemre. Tehát a szakgimiseknek nagyon beszűkőltek a továbbtanulási lehetőségek.

Szakgimi ad érettségit, amit egy év tanulással meg kell fejelni és kapsz egy okjt. A gimi is ad érettségit amit két év tanulással megfejelve ugyanazt az okj papírt kapod mint a szakgimis társaid.

Sajnos sokan még 18 éves korukban semntudják eldönte, hogy mik is akarnak lenni. Én ezt sosem várnám el a 14 éves gyerekemtől. Persze ha valaki 100%-osan biztos hogy nagykorában cukrász akar lenni az menjen szakgimib

2019. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Én azért jelentkeztem gimibe, mert két nyelvből is HASZNÁLHATÓ nyelvtudást szereztem (nyelv tagozaton). A matek tagozatosok meg akármelyik egyetemen elboldogultak az első évben, nem volt gondjuk a matekkal:) Az általános gimnáziumi szak szerintem is időpocsékolás, de a tagozat nem, különösen, ami a nyelveket illeti, mert a használható nyelvtudás az élet minden területén jól jön.


Azon kívül egy ambíciózus, tehetséges gyerek számára egy JÓ színvonalú gimiben jobb a közeg, nem "ciki" tanulnak, és a tanárok között is nagyobb eséllyel lehet jókat találni, nem olyat, aki csak felolvassa az anyagot:(


Abban igazad van, kérdező, hogy ha kimarad az egyetemről vagy csak valami alibi-szakra megy, mert vagy gyengék az eredményei vagy gőze sincs, mit akar, akkor tényleg jobb, ha legalább egy szakma van a kezében.


És vannak nagyon jó szakgimik, és nagyon gyenge gimik, de általánosságban az érettségi eredmények a gimikben jobbak, így többen jutnak be egyetemre, bár kétségtelen, szakközépből (sőt, esti gimiből is) megvan az esély a továbbtanulásra.


Szerintem ezt később a gyerekednek kell eldöntenie.

2019. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
15%

"A szakgimnáziumi tanulók jóval kisebb százaléka jut be a felsőoktatásba államira, mint a gimnáziumi tanulók. Statisztikailag nagyobb a bejutás esélye gimiből, mint szakgimiből."


Azt viszont tudod -e, hogy nem a bejutás a fontos (mert az marha egyszerű) hanem a bentmaradás?

Erre viszont gondolom nincs statisztikád, ami levetítve vizsgálja szakközépre és gimnáziumra a bentmaradást...

2019. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
17%
Na nézzük. Gimibe jársz és mérnöki karra akarsz menni pl villamosmérnök vagy mondjuk programozóra. Hát az halál lesz neked, mert semmi alapod nincs hozzá. Na most villamos szakközépbe vagy 4 évig villamosságot tanulsz és elektronikát és így mész pl a vik-re akkor nagyon jó alapjaid vannak és nem lesz nehéz az egyetem. Vagy mondjuk számtech szakközépbe voltál.. tök egyszerű lesz az egész. Szóval gimibe annak jó menni aki mondjuk orvosira akar menni vagy jogra vagy tanárira.. egyéb szakok mind halál lesz... de orvosira is könnyebb bejutni úgy ha olyan helyre jársz ami eü-s szakközép és nem sima...... Szóval mind a kettőnek van előnye és hátránya.
2019. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
15%
#25 Erről van szó, nagyon jól rámutattál a lényegre. Nem is értem hogy itt egyesek ezt a tényt miért képtelenek felfogni. A tájékozódás hiánya talán ez is...
2019. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
Látom valami ostoba megint megkezdte a lepontozást. Azt viszont nem értem, ha valaki tudatlan és tájékozatlan, azért miért kell másokat lepontozni, pusztán azért, mert a valós tényeket és az észérveket nem fogadja el. Nevetséges...
2019. febr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
38%

Kedves utolsó!

Fogadd el, hogy másoknak más a véleménye az adott temáról. Amiről Te szentül meg vagy győződve azzal mások nem értenek egyet. Ha szerinted a szakgimis tanulók nagyobb arányban maradnak bent a felsőoktatásban akkor küldd a gyermekedet szakgimibe. Az én meggyőződésem az hogy a gimis gyerekek kisebb százaléka hullik ki a felsőoktatásből mint a szakgimis társaik. Egyik állítást sem tudom statisztikai adatokkal alátámasztani. Ami nem baj, mert így a gyerekeink nem lesznek egymás konkurenciái a középiskolai továbbtanulásban. Az idő majd meglátjuk kit igazol.


Corvinusos végzett diákként egyáltalán nem voltam hátrányban a közgazdasági szakközépiskolásokkal szemben mikro es makro órán. Viszont a gazdasági matek nekem elsőre sikerült míg nekik nem. Sajnos a szakgimiben tanított anyagot az első egyetemi órán ledarálják.

2019. febr. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
35%

#28 Arra akartam rámutatni, hogy sokan abban a tudatlanságban élnek, hogy szakgimiből nincs lehetőség továbbmenni. Mert ez nem igaz, aki ezt állítja, az hazudik.

Számos vidéki szakgimnázium is vetekedik jónéhány pesti gimivel.

Szakgimnáziumban is van ugyanúgy fakt, indulnak emelt szintű érettségi felkészítők és lehet emelt szinten érettségizni.

A különbség annyi, hogy itt még pluszban szakmai tárgyak is vannak, és a szakgimnáziumi képzés nem erőszakolja rá a diákokra azon szűklátókörűséget, amely mindenfajta szakmai megalapozást nélkülöz.

2019. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!