Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Győri Széchenyin a tesi...

Győri Széchenyin a tesi félévek hogyan zajlanak, mennyire nézik komolyan?

Figyelt kérdés
Tesi, Széchenyi István Egyetem, követelmények

2019. febr. 26. 17:28
 1/9 sm's girl ***** válasza:

4 tesifélévet kell teljesíteni abból az egyik az úszás ez kicsit elkülönülő. Az órarendben vannak úszás órák kiválasztod a neked szimpatikusat elmész a Sátrasba vagy Magyar Vilmosba és kb. 30-40 perceet kell úszni, hivatalosan óránként 1000m-t de ezt senki nem számolja, végeztél visszakapod a hallgatói kártyád és kész.

A másik 3 tesit ki lehet váltani pl. különböző sportnapokon ha egy egy programon részt veszel általában 3 alkalmat kapsz, de van mondjuk a püspökerdei futás, vagy a maratoni aerobic ezeket ha végigcsinálod akkor akár egy egész tesi félévet is megkaphatsz.

Ha pedig nem akarsz ilyenekre járni akkor vannak órarendben programok (futás,kondi, labdajátékok,falmászás, stb.) eljársz ezekre, beírják az alkalmakat és kész.

Egyébként minden tesi félév esetében 10 alkalom kell a sikeres teljesítéshez.

Remélem érthető volt minden ha van még valami kérdésed írj nyugodtan :)

Ha pedig Széchenyis vagy szívesen elküldöm az órarendet ha gondolod :)

2019. márc. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tartalmas választ. Az órarend megvan, csak még nem voltam eggyen sem. Illetve ma az uszodához elmentem, de egyenlőre csak benéztem, hogy mi is az, hol is van, stb. :) de jövő héttől már tervezek menni úszni.

olvastam itt gyakorin olyant, hogy valaki a többi helyett is úszott. ez tényleg lehetséges? illetve olyanra van lehetőség, hogy egy félévben mondjuk kettőt is megcsinálni? Mert amúgy ilyent is hallotam...

Előre is köszi. :)

2019. márc. 1. 16:40
 3/9 sm's girl ***** válasza:

Igen lehet úszással mást is kiváltani elvileg a 3,4-et biztosan a 2-ben viszont nem vagyok biztos.

Igen előző félévben nekem is kettő félévem lett meg, erre nincsen határ, akár egy félév alatt is megcsinálhatod mindet:)

2019. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Most a héten már mindenképpen elkezdem.

És amúgy van ajánlott/nem ajánlott tesi tanár? :)

2019. márc. 4. 18:06
 5/9 sm's girl ***** válasza:
Ebbe nem tudok segíteni sajnos, de igazából nem nagyon foglalkoznak a tanárok különösebben a diákokkal, pl. ha kondizni mész van olyan tanár aki egyszer bejön aláíratja a papírt de van olyan is aki mondjuk végig ott van vagy 10 percenként bejár..
2019. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem. És úszáson sem nagyon mondják, hogy mit csináljak? Csak ússzak azt kész? :)

Mondjuk az nekem csak jó lenne, mert néha így is voltam úszni a lakóhelyem uszodájában, és úgy, hogy nem szóltak bele, bejött a dolog, csak lusta voltam rendszeresen menni :)

2019. márc. 5. 00:01
 7/9 sm's girl ***** válasza:
Nem, nem szólnak bele, beszállsz a medencébe és azt csinálsz amit akarsz :D :)
2019. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszi az infókat. Ment a pozitív :)

2019. márc. 6. 21:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetemi sítáborral is ki lehet váltani tesi félévet (kivéve úszás). :)


Egyébként vicc az egész. Ha eljársz a sulis "kondiba", akkor azt elfogadják, viszont a női részen nincs semmi értelmes, csak szőnyeg, pár súly, futópad, meg szobabicikli. A tanár csak az óra végén jön beírni, hogy ott voltál, így elég csak az utolsó 2 percben imitálni, hogy te nagyon komolyan veszed.


Én jártam a városban kondiba heti 3x, bezzeg azt nem fogadták el, pedig az egyik tesi tanár is ugyanoda járt, ahová én.


Nem tudom megcsináltad-e a közben az úszást, de mikor én jártam, csak azokhoz szólt a tanár, aki kérte, hogy segítsen, különben olvasott, telefonozott, vagy 20-30 percre elment kávézni. Ja, külön volt azoknak oktatás, akik nem tudtak úszni, őket megtanították.

2019. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!