Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 2019-es felvételinél véletle...

A 2019-es felvételinél véletlen rossz tantárgyat írtam be a nyelvi jegyhez, így most olyan, mintha nem lenne meg, nem tanultam volna nyelvet. Ettől még felvételt nyerhetek?

Figyelt kérdés
Sajnos későn vettem észre,hogy nem a helyes tantárgynevet írtam be francia nyelvnél. A felvi csak nagyon apró betűkkel jelezte,így csak utólag vettem észre,a határidő után. A hibaüzenet szerint ettől még jelentkezhetek,csak mindenképp duplázással számítják a pontjaimat. Ez minden szakra érvényes? Mindenhol elfogadható,hogy “Elvileg” nem tanultam nyelvet és ettől még felvehetnek? Vagy esetleg van lehetőség kijavítani a tantárgy nevét?
2019. márc. 9. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az a szabály, hogy nem lehet már változtatni és csak duplázással számolják a pontjaidat, akkor az minden szakra érvényes, ez nem szakfüggő. Viszont elképzelhetetlennek tartom hogy ezen ne lehessen változtatni, hiszen hibás adatot adtál meg, a bizonyítványodban nem ez van.... és ráadásul a tanulmányi jegyekből a 12.-esek még fenn sincsenek a mostani 12.-eseknek, úgyhogy ezt lehet módosítani biztosan, áprilistól kezdődik majd a módosítási időszak, addig biztosan nem tudod de utána tutira. És amúgy is a tanulmányi eredményekhez be kell küldeni a bizonyítvány másolatát is, ilyenkor leellenőrzik, hogy megegyezik-e a bizonyítványod azzal ami az elektronikus jelentkezésen van: szóval lehet, hogy még ők átjavitják.


De milyen tárgyat irtál be helyette? A jegyhez is mást írtál be mint ami a francia lenne?

2019. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Én francia célnyelvet írtam be egyébként,valószínűleg nem figyeltem oda eléggé és lett volna sima francia nyelv is mert ezt nem érzékelte nyelvi jegynek. És igen, a bizonyítványomból látszik hogy tanultam nyelvet. Csak a hibaüzenet szerint innentől csak a duplázás játszik.
2019. márc. 9. 20:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy ezt kiírja, hogy az adatok szerint amiket megadtál, csak duplázással lehet, de attól függetlenül szerintem lehetséges ezen változtatni. Főleg, hogy hibás adatot adtál meg, a hivatalos adat az az ami a bizonyítványodban van, nem az amit begépelsz bizonyíték nélkül. És ezt mindenképpen leellenőrzik, ez csak egy adminisztrációs hiba.
2019. márc. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!