Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van 3-5 évig...

Mi értelme van 3-5 évig szenvedni egyetemen, bejárni órákra?

Figyelt kérdés

Egy olyan vizsgára, ahol nem voltam bent egy előadáson sem, online/kölcsönkapott jegyzetből kb. 8-10 óra alatt felkészülök stabil 5-ösre. Kb. semmi értelmét nem látom annak, a mai online világban pláne nem, hogy ott áll a tanár a táblánál és magyaráz. A legtöbben nem is nagyon követik, hogy mi zajlik, csak passzívan jegyzetelnek, mint egy gépíró.

Egy gyakorlatnyi/szemináriumnyi mennyiségű anyagot szintén le lehet nyomni online kurzuson kb. 1-2 hét alatt.

Nyári szünettel is minek húzni az időt 2 hónapokra, kötelezően annak is, aki haladni szeretne?

Miért nem lehet a saját ütemünkben haladni? Például, minden előadásból

- elérhetővé tesznek egy normális, teljes elektronikus jegyzetet

- minden hónapban 1 vizsgaidőpont, amelyek közül szabadon lehet választani, így tudnánk haladni a saját ütemünkben.

Gyakorlatok jó része is átalakítható lenne konzultációkká. (Az megy be, aki nem ért valamit, konkrét kérdései vannak.)

Így, aki elég gyors, érettségi után 3 évvel már mesterszakos diplomát szerezhetne, miközben még dolgozni is lenne ideje...



2019. márc. 13. 05:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Javaslataid között sok megfontolandó van, és szerintem is engedni kellene, hogy ne csak a vizsgaidőszakban lehessen vizsgázni. Külföldön (pl. Nagy-Britanniában) számos távoktatási kurzus létezik, amely az általad javasolthoz hasonló rugalmasságot kínál a tárgyfelvételben és a vizsgázásban is. Vannak olyanok is, amelyek esetében az egész képzést úgy végig lehet csinálni, hogy az embernek oda sem kell utazni, még vizsgázni sem, mert minden távban megy. Ha erre vágysz és van rá pénzed, már most megoldható a dolog.


Egyébként ha egy átlagos tárgyat 8-10 óra tanulással ötösre el tudsz végezni, akkor vagy gyenge egyetemre jársz, vagy nagyon tehetséges vagy. Elvileg a tárgyakat úgy kellene nehézségben belőni, hogy egy kreditpontért átlagosan kb. 30 óra szellemi munkát kelljen végezni. Magyarországon sajnos ettől nagyon messze vagyunk: valóban vannak vicc kategóriába tartozó tárgyak, amelyeknél 2 kredithez fél nap tanulás elég, s van, amikor ugyanennyiért heti egy napi munka a minimum az egész félévben a rengeteg beadandó feladat miatt.


Ha egy brit távoktatási (vagy normál) kurzusra mész, meg fogod látni, hogy soha nem adják olcsón a krediteket, de akinek nagyon megy, azt nem tartják vissza a haladásban. Ami a legfontosabb, hogy nem arról szólnak a tárgyak, hogy kezedbe adnak egy könyvet, hogy memorizáld a vizsgákra, mint itthon, hanem hogy kapsz egy rakás kreatív, elgondolkodtató feladatot, s dolgozz rajtuk, készíts beadandókat. Akármilyen jó memóriád, nem fogsz unatkozni, az biztos, jól megforgatják az agytekervényeidet a kreditekért.

2019. márc. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Jóvan.
2019. márc. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Kíváncsi lennék én is arra a 8 óra alatt sima 5-re :D

Egyébként azért, mert a legtöbb diák nem csak azért megy oda, hogy diplomát szerezzen hanem hogy egyetemi életet éljen.

Amúgy Magyarországon tényleg katasztrofális a táv/levelező képzés.

2019. márc. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Mert tanult családból jöttem,ez volt a szint és mindig is imádtam tanulni. 30plusz évesen is megragadok minden lehetőséget a tanulásra.


Mert értelmes emberekkel ismerkedsz meg, jó lehetőségek jönnek szembe, szélesedik a látóköröd -nem csupán szakmai téren.


Az általad felvázolt rendszer működik az én szakmámban Svédországban. A működik idézőjeles,mert gyakorlatban iszonyú a különbség a tudásukat tekintve a magyarokéhoz képest.A mi javunkra. És ezt nem csak én mondom,hanem visszafelé pl nem megy a diploma elismertetése.

2019. márc. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

"Egy olyan vizsgára, ahol nem voltam bent egy előadáson sem, online/kölcsönkapott jegyzetből kb. 8-10 óra alatt felkészülök stabil 5-ösre. "


Azért ne általánosíts! Ezt legfeljebb igénytelenebb intézményeknél, semmit nem érő szakokon csinálod meg, a büfészakokon.


Egy mérnökin megnézném mit alkotsz mondjuk gépelemekből 8-10 óra alatt, és az általános szaktárgyakból.

Mivel a házi feladatok elkészítése már önmagában 40+ óra...


Persze, ahol csak magolni kell mindenfajta értelem nélkül, oda elég a 8-10 óra. Értelemszerűen az ilyen képzések valóban semmire sem jók, haszontalanok, az állam és az adófizetők számára kidobott pénz.

2019. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

:D nem olvastam a válaszokat , csak a kérdésed :D de ez az amire szerintem nincs válasz, :D

de én pl tanárként ezért nem tanítok iskolában csak magántanárként,

2019. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Mérnöki tárgyakbol, matekok, tervezés, aztan programozás, tervezés, soha az életben nem készülsz fel 8-10 óra alatt.

Egy komolyabb beadandot megirni ennyi. Vagy villamolvaso vagy :D


Olyan órákra kell bejarni, ahol nem a tananyag felolvasasa zajlik csak.


Egyébként online kurzusok egyre több helyen vannak + online vizsgák Magyarországon is.

2019. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Ja, amit leirtal, az a levelező képzés nagyjából,igy megegyszer atgondolva.
2019. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Levelezőn sem tud megúszni egy mérnökit úgy, hogy ne lennének beadandók, laborfoglalkozások, stb. A laborfoglalkozásokat otthon nem tudja megtanulni, mérőeszközök hiányában.


A kérdező nyilván olyan képzésre érti a gondolatait, ahol csak magolás van, érteni sem kell semmit, az alkalmazás is nulla.

2019. márc. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

5: A házi feladatokra, beadandókra nem sajnálom az időt, ez a leghasznosabb része az oktatásnak. Nem is számoltam bele a 8-10 órába. (Igaz, nálunk főleg szemináriumokon vannak beadandók, nem előadásokon.)

Olyan szempontból amúgy nem mondtam teljesen igazat, hogy nem totál 0-ról készülök fel 8-10 óra alatt, hiszen gyakorlatokon/szemináriumokon már találkoztam az anyaggal. (A lényegen nem változtat, hogy mindenki haladhasson a saját ütemében.)

7: Matekkal nincs bajom, speciál tagozatos iskolába jártam, már tudtam deriválni, integrálni, komplex számokkal számolni, mátrixokat manipulálni stb. érettségi előtt. Programozni is programoztam középsuliban, az egyetemi előadásokat viszont elég vontatottnak találom. Fura, mert, tök ugyanazt az anyagot, könyvben / online olvasva imádom, táblánál magyarázva viszont elalszom rajtuk.

(Amikor saját ütememben haladok, egy másfél órás előadást kb. fél óra alatt rágok végig. Viszont minden félévben van néhány nehéz előadás, amelyek elsajátítása 3-4 órába is telhet. Más alapokkal érkező embereknek meg gondolom mások ezek az arányok.)

2019. márc. 13. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!