Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri az NKE-RTK-t választani?

Megéri az NKE-RTK-t választani?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy milyen az egyetem, illetve milyen az egyetem után hadnagyként tevékenykedni. Mennyi a fizetés kezdőként, és hogyan lehet feljebb kerülni a ranglétrán.

2019. márc. 16. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nehéz egy mondatban válaszolni.

Az egyetem nem tanít meg arra a szolgálatra amit végezni fogsz. Ha arra vágysz válaszd inkább a szakgimnáziumot :) Sajnos a 3 éves képzést kitolták 4 évre. Azt ígérték könnyebb lesz, de az órák száma nem lett kevesebb. Több lett a töltelék tantárgy aminek konkrétan semmi köze a jövőbeli munkádhoz. Nagyon kevés az olyan óra aminek van is értelme. A tanulók nagy számban égnek ki. Az első évfolyam még teli van motivációval, majd az évek során eltűnik az a bizonyos motiváció :) Már a megszűnt 3 éves képzésnél is volt erre példa, de ezzel az új rendszerrel nehéz olyat találni aki imádja. A hallgatók összes szabadidejét elveszik. Ezzel nem is lenne baj egy ilyen rendészeti létesítményben. Viszont ne keresd a dolgok miértjét. Nincs benne logika :) Ha van egy kis esze az embernek, ez megőrjíti. Az itt végzettek nem egyetemi diplomát fognak kapni, hanem főiskolai végzettséggel fognak távozni.

Ezzel szemben az egyetemen nagyon összetartó a közösség. Nem hiába, hiszen maga a kiképzés is erre tanítja az állományt. Mindenki ismer mindenkit.

Ha olyan képzésre vágysz ahol mind személyiségileg, szakmailag, eszmeileg elismernek, fejlődésre vágysz, akkor sajnos nem ez az a hely ami neked való. Sokszor hallani, hogy ezt még a hülye is elvégzi. CSak tanulni kell, vagy csak ahhoz hasonló tevékenységet folytatni :D

Ide az jöjjön, aki a középszerű fizetéssel megelégszik egész élete során(kezdő 240ezer, csak néhány 10ezerrel nő az illetményed évente, de lehet sokat is mondtam), aki nem elismerésre vágyik. Szintén azok sem akik többre hivatottak, tehát valamiben kiemelkedőek. Ne vesztegesd a tehetséged olyan hivatásra ahol nem képességeidhez mérten osztanak beosztásba. Hidd el nem fog senkit sem érdekelni, hogy miben vagy jó.

Nem önmagával a rendőrséggel van a probléma, hanem magával a rendszerrel. Ez egy olyan hivatás, amit ha elég elhivatott vagy örömmel fogsz végezni. Kitartás kötelező, és az akarat. Avatás után a kiégés 10(5?) éven belül garantált. A ranglétrán maximum barna nyelvvel jutsz előre. Ennek hiányában éppen, hogy őrnagyként mész nyugdíjba :)

2019. márc. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!