Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyetemi képzésre megyek...

Ha egyetemi képzésre megyek akkor egyetemistának számítok?

Figyelt kérdés
Ha a PTE televíziós műsorkészítő szakra megyek akkor egyetemistának számítok majd mert ez a képzes csak 4 féléves és ugye diplomát nem ad. Illetve a szakképzéseken is lehet halasztani félévet?

2019. márc. 17. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem kapsz diplomát, nem, nem vagy az.
2019. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

"Felsőoktatási szakképzés: a felsőoktatási intézmények hirdetik meg ezeket a szakokat, hallgatói jogviszony keretében tanulhattok, a második év végén oklevelet kaptok (az oklevél felsőfokú végzettségi szintet nem tanúsít)."



Vagyis "hallgatói jogviszony keretében tanulhattok". Ez engem arra enged következtetni, hogy igen, te is egyetemistának számítasz. Viszont nem kapsz róla tanúsítványt, mivel nem kapsz róla diplomát. Ezek szerint igen is meg nem is. Elég kesze-kusza, talán az a legegyszerűbb mondani, hogy FOSZK-os vagy, amit egyetemi körülmények között tanítanak.



[link]

2019. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagy egyetemista. Egyetemista az, aki felsőfokú képzésben tanul és tanulmányai végén kap egy oklevelet erről a felsőfokú végzettségről, amit diplomának hívnak. Rád egyik sem igaz, hiszen középfokú képzésen vagy, csak az egyetem ad otthont neki. Például ha az ELTE-re jársz takarítani attól se leszel még egyetemista, talán ezzel a példával a legegyszerűbb szemléltetni.
2019. márc. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

A kérdésedben van a válasz: ez csak felsőfokú szakképzés, diplomát nem ad. Pont olyan, mint egy könyvelő, vagy gépész technikus.


Egyetemista az, aki diplomázni fog.

2019. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tágabb értelemben nézzük, akkor igen. Viszont mégsem. Nem én mondtam, hanem tesóm, hogy pont az olyanokat nem szokták szeretni az ,,igazi" egyetemisták, akik ilyen FOSZ-os képzéseken egyetemistának vallják magukat. Ez olyan, mint a DE-Általános orvosutományi karán, hogy ott tanulnak az OLKDA-sok (orvosi laboratóriumi asszisztens khmm analitikus akarom mondani) és ahogy nagyzolnak vele h ők bizony ÁOK-sok (mintha orvosisok lennének, pedig nem). Szóval tényleg a legnagyobb jóindulatból mondom, hogy ne kérkedj vele!

Amúgy tudod milyenek az emberek...ha azt mondom magadról, hogy ,,egyetemista vagyok", akkor mindenki le fog húzni, hogy ,,pedig te csak FOSZ-os vagy". Ha meg azt mondod, hogy ,,jaj dehogyis, nem is vagyok én egyetemista, csak fosz-ra járok", akkor meg kedveskedésből mondják, hogy ,,jaj, ugyan már, ne mondj ilyet, te is ide jársz, még szép, hogy egyetmista vagy, ne is hallgass azokra a bunkó se*gfejekre, akik szerint nem!" Tapasztalat.

2019. dec. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!