Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik budapesti egyetemen a...

Melyik budapesti egyetemen a legkönnyebb elvégezni a Germanisztika alapszakot?

Figyelt kérdés
Diplomásként, munka mellett szeretném elkezdeni a szakot, tulajdonképpen hobbiként. Szorgalmas vagyok, de munka mellett nem mindenre tudnék bejárni. (Rugalmas munkaidőben dolgozom, részben otthonról.)

2019. márc. 21. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nincs levelezon a gyakorlatokra kotelezo bejarnod ha jo neled ha nem jo neked , kozepszintu nemet nyelvtudas kell, innentol kezdve szerintem jegeld.
2019. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1:


Már hogyne lenne levelezőn germanisztika:-)) EKE, ELTE, ME,PPKE,SZTE, KRE. Elég ennyi?

2019. márc. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hú, első te nagyon nem vagy képben. Rengeteg egyetemen, szinte mindenhol van levelező képzés germanisztikából.


De, én amúgy is nappalira mennék. 3 diplomát csináltam meg nappalin MUNKA mellett, szóval már csak ezért is hülyeség, amit írsz.


És felsőfokon beszélek németül, nem középszinten...

2019. márc. 21. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Germanisztikán belül is a német ahogy látom.


Hát nem tudom, annyiban igazat tudok adni, hogy a nyelvgyakorlati órákra kötelező jelleggel be kell járni, 3 hiányzás után automatikusan elégtelen ès ezek ráépülős tárgyak, szóval ha munka mellett nem tudod összehozni hatalmas csúszás lehet.

De ha 3 diplomád már van akkor elfogytak az állami féléveid , legalábbis ha eddig nem önköltségesen voltál végig. 200 körül van a félévi tandíj ha jól emlékszem de gondolom hely válogatja.


Be tudod vállallni hogy a kötelező órákra bejársz, illetve a munkahelyeden nem lesz ebből probléma? Pluszban nem tudom, az ELTEN biztosan kötelező ugye a minorválasztás (bár ezt a német specializálóval is kiválthatod.)


Viszont ha felsőfokon beszélsz németül, én nem sok értelmét látom, hiszen a diploma szintén egyenértékű a felsőfokú nyelvvizsgával. Ha beszélsz egy másik nyelvet is ilyen szinten én inkább a fordító-tolmács msct választanám a BMEn , szerintem hasznosabb mint egy német alapszakos bölcsész típusú diploma.

2019. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!