Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemet elvégezni hamarabb,...

Egyetemet elvégezni hamarabb, mint amennyi a képzési idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Be lehet fejezni valahogy az egyetemet a képzési idő előtt? Nekem 7 féléves a képzés, utolsó félév tárgyait szeretném letudni előbb. Neptunban nem tudom felvenni őket, nem is látom őket.


Mindegy milyen képzésűek vagytok, én speciel levelező, de jó lenne tudni, ha valaki találkozott-e hasonlóval. Tárgyi ráépülés nincs.


TO-ra is bemegyek majd ha nyitva lesz és lesz időm (munka mellett nehezebb).


Válaszokat köszönöm!



2019. márc. 19. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, be lehet, nekem volt olyan évfolyamtársam, aki a 7 féléves szakot 6 félév alatt tudta le. Ha tárgyi ráépülés nincs, elvileg nem kéne, hogy gond legyen.
2019. márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó hír hogy tényleg létezik ilyen, akkor már csak nekem kell kell utána járni, hogy nálunk az egyetemen meg levelezőn lehetséges-e :)
2019. márc. 19. 22:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos hogy lehet, a gond valószínűleg ott van, hogy a tárgyfelvételnél mintatanterv volt beállítva, igy csak azt látod amit a sajat félévedben kellene felvenned. Ha azt kikapcsolod, akkor minden tárgyat látni fogsz ;)
2019. márc. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, nálunk sajnos nem úgy van mint nappalin, hogy válogathatunk :/ Előre össze van válogatva hogy melyik félévben milyen óráink lesznek, és pl. 3. félévesként csak az 1-3 saját féléves tárgyaimat látom.


Szűrés szerint mindent mutatnia kellene. Voltam nappalis régen, ott ugye ilyenkor minden tárgyat kidobott, sajnos nálunk ez le van korlátozva, hogy csak a saját szak, és maximum az adott féléves tárgyakig látom amelyben vagyok éppen.


Gondolom TO-n ezt is át tudják állítani számomra. Hiszen ha ezt beállítják hogy láthassam, akkor onnantól felvehetek bármit a ráépülés hiánya miatt :)


Látom a logikát hogy miért korlátozták le, mert ilyenkor bármelyik okos felvehetné a későbbi tárgyakat aztán csak akadályozná az órákat, hogy ő ezt nem érti, stb.. Indok nélkül én se engedném.

2019. márc. 20. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!