Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Kölcsey Ferenc...

Milyen a Kölcsey Ferenc Gimnázium (Nyíregyháza)?

Figyelt kérdés
Véleményekre vagyok kíváncsi a gimnázium HUMÁN szakáról. Milyen a gimi? Erős tanulmány szempontjából? Milyen a humán tagozatjuk?

2019. márc. 25. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én oda jártam, bár sok évvel ezelőtt (15 éve). Humános voltam. Utáltam. Egy versenyistálló, ahol ha valaki (pláne humán tagozaton) nem kitűnő vagy jeles, az folyamatosan kapja az ívet, hogy minek van még mindig itt, el lehet húzni szakmunkásképzőbe.

A tanulós, magolós, szorgalmas diákok elboldogulnak ott. De aki nem ilyen, az jobb, ha inkább a Vasváriba megy pl. (az annak idején barátságosabb, engedékenyebb volt).

Tévedés ne essék, nem voltam hülye vagy rossz tanuló, csak egy gyenge általánosból, faluról kerültem be, és nem tudtam lépést tartani a többiekkel, így főleg reál tárgyakból lemaradtam, hármasaim, ketteseim is voltak. Ez istenkáromlásnak minősült, hiszen az iskola krémje, a humán tagozat, hát ott mindenből ötösnek kellett lenni, matekból, kémiából, fizikából is. Negyedikre feltornáztam az átlagom, de pokol volt az a négy év.

2019. márc. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 3 éve érettségiztem a VPG-ben. Szerintem sokat változott. Bár annak idején, amikor én jelentkeztem, én is úgy gondoltam, hogy a Zrínyi-Kölcsey-Vasvári közül ez a leggyengébb. Valójában a másik 2-ről nem tudok érdemben nyilatkozni, de a Vasvári is erős, év végén elvárt kitűnőnek lenni, én nyelvi osztályban voltam és nálunk is voltak versenyek, 11.-től OKTV-vék. Ami a Kölcsey-t illeti, biztos, hogy ott is sokat kell tanulni, mint minden normális gimiben.
2019. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 26. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Vannak ismerőseim ott, és nagyon sokan megerősítik az első válaszoló véleményét.

Én Krúdys vagyok, itt ugyebár nincsen humán tagozat, de az általános tagozaton utolsó két évben felveheted a magyar-töri faktot. Kevesebbet kell tanulni, de így is simán hozza (meghaladja) a Krúdy-átlag a Kölcsey-átlagot. Nagyon jó töritanárok is vannak, persze kifoghatsz rosszabbat is, de ez már csak ilyen.

Ha a Krúdy felkeltette az érdeklődésed esetleg, írj privit nyugodtan. :)

2019. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ó 4., én is Krúdys vagyok :D

Egyébként én is egyet értek az 1.-vel, van ott ismerősöm, egy általánosba jártunk, mindig matekversenyekre járt meg ilyenek, szóval nagyon okos, de mióta odajár nagyon leromlottak a jegyei, ő sem szereti.

2019. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia !

Én 4 éve végeztem a Kölcseyben, humán tagozaton. Nekem jó tanáraim voltak és szerettem alapvetően jó sulinak tartom. Már nem tartozik az ország legjobb gimnáziumai közé vagyis ez lehet hülyeség , a lényeg hogy rolmlott amióta én oda jártam, akkor azt hiszem valahol a 4-8 hely között volt. Én sosem voltam kitűnő 3mas voltam matekből állandóan és nem néztek ki, nem basztak le . Nem éreztem verseny istállónak ahol fel kell vennem a versenyt másokkal, azt hiszem ez személyiség függő, hogy hogyna éled meg azt, hogy mások több mindeben tehetségesek, szorgalmasak. Az azonban tény, hogy pl ami ott töriből 5-öst érdemelt, az máshol 7-est ugyanígy kb minden mással, de ez csak megszokás kérdés. Valamint ismétlem tényleg nagyon tanárfüggő vannak igazi idióták is sajnos a tanári karban.

2019. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!