Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt biosz érettségiről...

Emelt biosz érettségiről tapasztalatok? Nagyon sokat kell rá készülni? Tényleg nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 20. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
EGYÁLTALÁN nem nehéz. Én 2016-ban voltam, 2 elgondolkodtatóbb feladat volt, a többi szinte bántóan könnyű volt.
2019. ápr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ohh az nagyon jó, mert mindenki azt mondta, hogy brutál nehéz volt. És te rendszeresen tanultál? Magolni jól tudsz? Mert az nem az erősségem nekem.
2019. ápr. 20. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
A 2016-os érettségi nevetségesen könnyű volt. De nem minden évben az. Rendesen fel kell készülni. Nézd meg mi a követelmény és az alapján haladj. Engem a gimiben fakton jól fel tudtak készíteni 2 év alatt, de egyebként ha van sok időd, akkor 1-2 hónap alatt is simán fel lehet készülni.
2019. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a biosz emelt nem az a "nevetségesen könnyű" kategória. Vagy ha ez az, akkor hova tartozik a töri meg a magyar? Szóval azoknál nehezebb, de mondjuk egy emelt matek/fizika/kémiánál szerintem könnyebb, bár ezt nem lehet igazán meghatározni, mert a biológia inkább lexikális tudásra épít (megtanulod és alkalmazod, magyarban/töriben meg csak be kell vágni a dolfokat és nem nagyon kell gondolkodni).

En kémiából is érettségizek és annak a puszta elméleten túl van egy megfoghatatlanabb része, amit inkább megérteni kell, mint megtanulni és szerintem ilyen minden reáltárgy. De fura ez a biosz, mert annak ellenére, hogy reáltudomány, eléggé humános, szóval mindenképp könnyebb, mint a többi reálos tárgy, de nehezebb a pusztán humános tárgyaktól.


(Bocsi a rizsáért, a vége már az volt :D)

2019. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. A biológiában az a jó, hogy a nagy részét nem magolni kell, hanem érteni.

Persze, készültem rá rendesen, de sosem voltam az a magolós típus. Mi értelme van annak?

2019. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom nem a legkönnyebb, de itt például nincs annyi hasonló évszám, mint töriben vagy a sok képlet amit alkalmazni is tudni kell. A suliban csapnivaló a kémia és a fizika is, úgyhogy ezek inkább kilőve. A bioszt meg igazából szeretem és érdekel is, a gyógytornász szakhoz viszont még kell is. Tehát azt tudom, hogy nem sétagalopp, de mindenki azt mondja, hogy nagyon nehéz és szinte lehetetlen nagyon jól megcsinálni. De most megnyugtattatok, hogy mégsem volt rossz a bioszt választani
2019. ápr. 20. 21:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehez, kb barmibe bele kerdrzhetnek...

Valamelyik evben,hogy valami bakterim torzsnek a latin neve? Wtf.. hat ki a franc jegyzi az ilyet meg.

Amugyb82% lett, es pte bioszon vagyok

2019. ápr. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!