Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mai vilàgban màr ugye hogy...

Mai vilàgban màr ugye hogy nincs olyan hogy valaki vesz érettségit vagy bàrmilyen màs végzettséget?

Figyelt kérdés
Haverom azt mondja vannak ilyenek. Én azt mondom nincs. Mivel ugye màr szàmitógépes rendszerbe is be kell vinni az adatokat, szerintem ezt nem tudjàk megcsinàlni. Régen elég volt lehamisitani mondjuk egy bizonyitvànyt de most màr nem. Meg ugye tegyük fel àrulnak valahol érettségit és azt mondjàk az benne van a rendszerben meg minden?? Na most ki hiszi azt el?? Ezt bàrki mondhatja. Aztàn meg lecsukjàk azt aki megvette. Szóval akkor ugye hogy a mai vilàgban màr nincs ilyen és nekem van igazam??

2019. ápr. 21. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Még ma is létezik-
2019. ápr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mégis hogyan?? Szerintem képtelenség. Indokoljunk is ne csak annyit irjunk hogy igen létezik.
2019. ápr. 21. 08:40
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Létezik, de szépen le is buknak vele.
2019. ápr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hàt ha nincs benne a rendszerben még szép hogy lebukik, én is ezt irtam. Màr nem elég csak lehamisitani egy bizonyitvànyt. Régen elég volt, màr nem.
2019. ápr. 21. 08:44
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az érettségi kalap sz..rt se ér, én még soha nem halottam olyat, hogy valaki kérné, pláne le is ellenőrizné. Papírból általában az olyan a lényeg, mai extra tevékénységre feljogosít pl: targoncakezelő, darukezelő stb. Ezeket a hatóság kérheti, ezért a munkáltató is elvárja (feltéve, persze, hogy legálisan dolgoztat).
2019. ápr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Régen ezt úgy csinálták, hogy volt egy beépített ember aki hozzáfért a rendszerhez és ott sikerült validáltatni a hamis adatokat. Csak kellett egy korrupt köztisztviselő, akinek jól jött a zsebbe a pénz, meg olyan területen dolgozott amit nem ellenőriztek.

Ugyanilyen elven mentek a nyelvvizsgáz csalások, a bevándorlási hivatalban a honosítási papíros csalások, ugyanígy jön be a csempészcigi vagy akár drog a határon, mindig van egy lefizetett hatósági ember/kör aki szemet huny a csalások felett.


Amíg van valaki, aki alulfizetett vagy olyan kiskaput talált a rendszerben amit biztonságosan kihasználhat, lesznek hamis okmányok úgy a rendszerben, hogy azt valaki illetéktelenül vitte be.

2019. ápr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"én még soha nem halottam olyat, hogy valaki kérné'


Akkor ezek szerint nem is dolgozol? Mert minden munkáknál (kivéve a kétkezi munkákat, ahol úgyis feketén dolgozik mindenki) az első.dolog, hogy be kell vinni a legmagasabb iskolai végzettséget igazoló dokumentumot.

2019. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!