Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középfokú végzettséget (éretts...

Középfokú végzettséget (érettségit) igénylő munkánál mennyi a minimálbér?

Figyelt kérdés
Nekem a leírások alapján a bruttó 161ezer tűnik logikusnak. A munka irodai munka, heti 5 napban, 8 órában + olykor kell túlórázni is hétvégén.
2017. jún. 7. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod.

És ez kb 107ezer nettóban.

2017. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És a túlóra az ilyenkor pluszba kifizetik? Pályakezdő vagyok, ez lenne az első munkám (márha felvesznek), heti 5 nap, napi 8 órás meló. A vezető azt mondta, hogy olykor vannak rendezvényeik, amiken részt kell venni, ez van hogy hétvégén van, vagy hétköznap, nem mindig van, ahogy van rendelés ilyen rendezvényre. Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ezt fizetik-e, vagy hogy működik ez (próbanapot, amiből kiválasztja a befutó pályázót, azt kifizeti).
2017. jún. 7. 19:49
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

A túlórát nálam nem fizetik mert közigazgatási jogviszonyban vagyok tehát állami szféra. Itt max lecsúsztatom a plusz órákat amit korrekten megbeszélek a vezetővel. Pl ha bent maradsz 2 órát akkor máskor hamarabb mész el ennyivel.

Ha vállalkozásról beszélsz ott elvileg fizetik de van 1-2 cég aki sóher és tojik rá magasról.

2017. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És ezt a 107ezer nettót elég sok helyen nem adják meg, annak ellenére, hogy kérik az érettségit...
2017. jún. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De azt hogy tehetik meg, hogy nem adják meg?
2017. jún. 7. 20:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ha kötelezően az a minimum, akkor nem jár érte "büntetés" számukra, hogyha kiderül, hogy nem fizetnek annyit?
2017. jún. 7. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Úgy tehetik/teszik meg, hogy vamn egyszer a minimálbér, ami bruttó 127.500 ft, ennek a nettója 84 ezer 788 ft. Aztán van a garantált bérminimum, ez pedig bruttó 161 ezer ft, ami nettó 117 ezer ft.

Na már most a garantált bérminimumot kell adni, ha a MUNKAKÖR szakképzettséget igényel és a munkavállalónak megvan a szükséges szakképzettsége. Pl. egy mozdonyvezetőnek nem mondhatja azt a munkáltató, hogy nem adom meg a garantált bérminimumot, mert az mindenképpen szakképzettséget igényel. DE! egy irodai asszisztens állásnál (elvileg) mondhatja azt, hogy nem kíván szakképzettséget, akár 8 általánossal is ellátható.

Mindig a MUNKAKÖR SZÁMÍT!, hogy az megkívánja-e a szakképzettséget. Tehát ha pl érettségivel mosogató lennél, akkor csak minimálbért "kell" adni...

2017. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

7-es vagyok, még valami, hogy érthetőbb legyen:


"A vezető azt mondta, hogy olykor vannak rendezvényeik, amiken részt kell venni,"


Nos, ha ilyen rendezvényeken Neked az a dolgod, hogy kávét főzz, kiszolgáld a vendégeket, akkor minimálbért adhat, mert ehhez (elvileg) nem kell szakképzettség.

Viszont, ha ezeken a rendezvényeken Neked idegen nyelven kell beszélgetned a partnerekkel, tolmácsolni, stb, akkor máris nem adhat minimálbért - elvileg...

2017. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Álláshirdetésben volt benne, hogy érettségit követel, bár persze a szerződésbe írhat mást. A munkát még nem kaptam meg, még csak tegnap volt az állásinterjú, csak elmélkedtem. De egyébként 160ezret jelöltem meg bérigénynek és azt mondta erre, hogy pontosan erre nem akar még kitérni, de ekörülre gondolt ő is
2017. jún. 7. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!