Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valaki aki 1-2 év után...

Van valaki aki 1-2 év után ott hagyta az egyetemet/vagy levelezős képzésre váltott vmilyen okból kifolyólag?

Figyelt kérdés
Ha igen, nem bántátok meg?

2019. ápr. 22. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem csoporttársam nappaliról átment levelezősre kb. a képzés felénél, mert kapott állásajánlatot. Nem bánta meg, mivel a levelezős képzés mindig könnyebb, így neki könnyebb volt teljesítenie a tárgyakat, még úgyis hogy dolgozott mellette.

Én a mesterképzést levelezőn csináltam meg, nem bántam meg, már alapból a szakmámba dolgozhattam, miközben tanultam azt

2019. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Mar miert lenne konnyebb? Nalunk ugyan abbol es akkor vizsgaznak a nappalisok mint a esti/levelezosok..
2019. ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk nem. Pl. volt egy csomó nehéz tárgy, amiből beugrót kellett írni ahhoz, hogy bejuss vizsgára. A tárgyak nehézsége pont ezekben a beugrókban volt, mert általában nem az anyaghoz kapcsolódtak szorosan és a szivatásra ment rá. Na a levelezősöknek nem kellett beugrózni. Ez csak 1 példa. A levelezősök is tudták, hogy nekik könnyebb. Államvizsgán viszont ugyanazt kell tudni, de mint tudjuk egy szak nehézsége nem pusztán a tananyag nehézsége adja, hanem hogy a követelményekkel mennyire nehezítik meg a tanárok, vagy esetleg az ő hozzáállásukkal.
2019. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom,hogy ez milyen egyetem és szak, de itt villamosmérnökin nem így van :D
2019. ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Akkor valószínűleg ez is szakfüggő. Nálunk így volt. De most másik szakon, msc levelezőn sem gebedek bele a tanulásba, egy csomó vizsgát ki lehetet váltani beadandóval
2019. ápr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ott hagytam másfél év után és nem bánom, mert nem ezt szeretném csinálni!!:)
2019. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2019. ápr. 24. 20:45
 8/10 anonim ***** válasza:
3: Nálunk jogon azonos követelmények voltak nappalin és a levelezőn, csak a levelezőn kevesebb óraszámú a konzultáció, és kevesebb a gyakorlat. Én levelezőre váltottam, két diplomát is szereztem, és egy PhD-t. Sokkal többet (és minőségibbet) publikálok, mint a TDK-tól kezdve futtatott, ingyenes nappalis, izébizé ösztöndíjas kegyencek.
2019. jún. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát hogyne, majd el is hiszi az, aki most jött lea falvédőről
2019. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2019. jún. 19. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!