Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakra kell menni ehhez?

Milyen szakra kell menni ehhez?

Figyelt kérdés

2 év múlva érettségizem,de már most megfogalmazódott bennem,hogy gyermekjogokkal szeretnék foglalkozni.

A szüleim mindenképpen gazdasági szakra akarnak küldeni,hogy legyen egy közgazdász diplomám,mert az a biztos.

Az lenne a kérdésem,hogyha valóban valami gazdasági szakra megyek,onnan van valami alternatíva,hogy hyermekjogokkal foglalkozzak? Alapszakos jogi egyetemet kikerülve.

Illetve valami mester amire gazdasági szakról indulva gyermekjogok mellett specializálódott?

Köszi a válaszokat:)

17l



2019. ápr. 26. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt inkább azt kéne tisztázni, hogy te döntesz-e a jövődről vagy a szüleid. Egyébként ma már semmilyen diploma nem biztos.
2019. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jogász osztatlan képzés. Egyértelműen. Gazdasági szakokon elég marginálisan foglalkoznak jogi kérdésekkel, és azok is inkább a társasági- és üzleti jog témakörébe tartoznak.
2019. ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Esetleg szociológia -> Szociálpolitika mester (Tausz Katalinra keress rá). Eltén továbbá van Nemzetközi emberi jogok továbbképzés.

Vagy nemzetközi tanulmányok, de abból sem lesz kifejezetten gyermekjog, meg szintén sokan vannak.

(Egyéni vélemény, de őszinte leszek, igaza lesz a szüleidnek. Én szocot végeztem, és nem csak, hogy rájöttem nem érdekel, elhelyezkedési lehetőségeim sem a legjobbak.)

2019. ápr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Jogász osztatlan képzés, lehetőleg ELTE. A szüleid hülyeséget beszélnek, a közgazdász szakma se “biztos”, iszonyatos a túlképzés, és Magyarországon halódik a gazdaság. A jog sokkal jobb szakma szerintem.
2019. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A sok lepontozó biztos mind közgazdász :D

Én őszintén t○jok arra, hogy milyen szakmával lehet a legjobban keresni, ha egyszer maga a terület nem érdekel.

Tudom, miről beszélek, 2 unokatesóm is ilyen szakon végzett, aztán 400 ezreket keresnek, meg 22 éves szobatársam csak gyakornoki pozícióban 250 ezret keresett. Ezt látva hülye fejjel én is ilyen szakra jelentkeztem (nemzetközi gazdálkodás), aztán 1 évvel később most orvosira készülök. Pedig nekem nem volt szülői nyomás, csak vonzónak tűnt a fizetés, meg a fiatalon az anyagi függetlenedés (ami így nem lesz, de legalább olyan munkát végezhetek majd, amiben örömömem lelelem és értelmesebb is, mint egy irodában punnyadni). Csak azt akarom mondani, hogy a váltáson az én szüleim kiakadtak és onnantól minden áron a gazdasági vonalat akarták erőltetni. Azonban belátták, és a te szüleidnek is be kellene, hogy nagy butaság az ilyesmit eröltetni.


Akik meg itt a gazdasági szakokat istenítik... nem mindenkinek a pénz a legfontosabb a világon és vannak, akiknek több életcéljuk van, mint egy bérszámfejtőnek.


(Az igazi közgazdászoktól, illetve azoktól, akik valóban tervvel mennek ebbe a képzésbe, elnézést kérek, az ő munkájuk valóban hasznos).

2019. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

MI az istenért kell ilyen gyökér mód lepontozni?

basszus, GYERMEKJOG.


[link]

Az UNICEF Magyar Bizottság Alapítvány csapat tagjai:


Dr. Tausz Katalin – gyermekjogi vezető

2019. ápr. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit.
2019. ápr. 30. 11:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Végül mire jelentkeztél/jelentkezel, kérdező? :)
2022. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!