Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Haszontalan szak a szociológia?

Haszontalan szak a szociológia?

Figyelt kérdés

Másoddiplomaként vágnék bele. Szocosok tapasztalatai és tanácsai érdekelnének!


Légyszi, ne flameljétek tele a topicot nem ide illő dolgokkal és fikázással. Szigorúan szakmai válaszokra vagyok kíváncsi.


2010. júl. 6. 00:52
 1/5 anonim válasza:
100%

Nagyrészt attól is függ, hogy milyen egyetemre gondolsz.


Én a BCE-n végzek (ma reggel államvizsgázok)

de nem ajánlom, könnyű, nem gyakorlatias, emiatt sokan lenézik. Egy statisztikus pl. jól keres, de ez nemcsak ilyen végzettséggel lehetsz.

Összehasonlítási alapom mondjuk nincs, a szaktársaimat pedig ettől függetlenül azért sikeresnek mondanám.

2010. júl. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nézd, egy nagyon komoly szak, csak sajnos más kérdés, hogy a mai piaci visuzonyok mellett hogyan és miként tudod használni, de ez meg nem viszonyítási alap, mert ha így gondolkodunk, akkor nagyon sok komoly végzettség haszontalan


inkább azt mondanám, hogy sajnos a jelenlegi magyar valóságban tehát úgymond piaci értéke nem sok, holott egy nagyon komoly tudományterületről van szó


(egy szociálpszichológus)

2010. júl. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

PTE-n kezdeném, és jókat hallottam róla. Másoddiploma, szóval nem erre alapozok.


Megdöbbentem, mikor láttam egy cikket, amiben Amerika 10 legkeresettebb állásáról volt szó, és 10. helyen a szociológus állt...

2010. júl. 7. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Azt a toplistát betudnád ide linkelni?Érdekelne!Kösz!
2010. júl. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%
jó hát tudod a nagy rohadt nyugaton értékelik ám a gondolkodást és az észt .... és valóban ebben az esetben társadalomtudósként is kezelik pénzben is , egyéb elismertségben is, na nálunk meg megy a hurrogás, hogy semmire se jó csak McDonalds munkára ... nagyon szomorú
2010. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!