Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen faktot válasszak?

Milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés
Májusban fakt választás, és halvány lila gőzöm sincs mit válasszak... Ugye azt mondják, hogy olyan faktot válasszak amivel majd szeretnék foglalkozni, majd a jövőben, de ezzel csak az a baj, hogy nemtudom mi szeretnék lenni, ez esetben meg azt tanácsolták, hogy azt a tantárgyat vegyem fel amit a kedvencem és akkor valószínű, hogy ezzel is tanulok tovább. Na de az baj, hogy minden érdekel, talán ha választanom kellene kedvenc tantárgyat akkor a földrajzot mondanám egyszerűen imádom a természetföldrajzot de különösen a regionális, gagdaságföldrajz részét, de úgy hallottam hogy a földrajz tudás haszontalan a mai világban legalábbis az egyetemek nincs semmilyen értelmes szak (plusz a sulinkban mar nem indult 5-6 eve) Esetleg mehetnék valami közgázra (a gazdasagfoldrajz miatt), de ugye oda meg matek kell ami sajnos nekem teljesen sötét. A kémia talán a másik kedvencem, de nemtudnám elképzelni magam vegyészként, vagy hasonlóként (és azthiszem, hogy nem is vehető fel egyszerre a föcivel mert egybe esnének az órák). Biológiát is szeretem, de nemtudnám magam elképzelni orvosként sem... Magyaron is gondolkodtam, mert érdekel, de igazából ebben az irányban kevés lehetőség van, miután a történelem nem a kedvencem. És akkor végezetül maradnak a nyelvek amikből kifejezetten jónak tartom magam, megvan az angol felsőfokú, szóval fakton nem tanulnék újat, franciából meg nem indul fakt (ez a másik nyelvem) (Fizika túlzottan nem érdekel) Két faktot szeretnék felvenni mindenképp... Picit hosszúra sikeredett! Köszönöm, hogy végig olvastad! Milyen faktot válasszak, esetleg kitől kérjek segítséget?

2019. jan. 14. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a föci idegen nyelv nem tűnik rossz kombónak. Azzal ellehet helyezkedni idegen vezetőként vagy külkereskedelemben, nemzetközi vendéglátóban
2019. jan. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En is hasonlo helyzetben voltam, bár, én úgy oldottam meg, hogy matek + egy természettudományi (fizika), mert bárkit kérdeztem mindenki azt mondta, hogy matek faktja volt, vagy ha nem az volt, akkor ha most választana, azt venné fel.


De amugy a föci + idegen nyelv tényleg nem rossz. Ha a franciát akarod folytatni, akkor fakt helyett magántanárral lehet (ha a tárcád engedi), és akkor abbol emeltezel.


Infó esetleg? Nekem van közepszintűm, annyira nem nehez, mondjuk gyakorlatilag word, excel, stb. Az egesz....


A magyar faktot nem írtad... az akkor nem érdekel?

2019. jan. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves 2. Írtam a magyarról! Érdekelni érdekel, de nem látok benne túl sok lehetőséget.
2019. jan. 15. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!