Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Milyen faktot válasszak?

Májusban fakt választás, és halvány lila gőzöm sincs mit válasszak... Ugye azt mondják, hogy olyan faktot válasszak amivel majd szeretnék foglalkozni, majd a jövőben, de ezzel csak az a baj, hogy nemtudom mi szeretnék lenni, ez esetben meg azt tanácsolták, hogy azt a tantárgyat vegyem fel amit a kedvencem és akkor valószínű, hogy ezzel is tanulok tovább. Na de az baj, hogy minden érdekel, talán ha választanom kellene kedvenc tantárgyat akkor a földrajzot mondanám egyszerűen imádom a természetföldrajzot de különösen a regionális, gagdaságföldrajz részét, de úgy hallottam hogy a földrajz tudás haszontalan a mai világban legalábbis az egyetemek nincs semmilyen értelmes szak (plusz a sulinkban mar nem indult 5-6 eve) Esetleg mehetnék valami közgázra (a gazdasagfoldrajz miatt), de ugye oda meg matek kell ami sajnos nekem teljesen sötét. A kémia talán a másik kedvencem, de nemtudnám elképzelni magam vegyészként, vagy hasonlóként (és azthiszem, hogy nem is vehető fel egyszerre a föcivel mert egybe esnének az órák). Biológiát is szeretem, de nemtudnám magam elképzelni orvosként sem... Magyaron is gondolkodtam, mert érdekel, de igazából ebben az irányban kevés lehetőség van, miután a történelem nem a kedvencem. És akkor végezetül maradnak a nyelvek amikből kifejezetten jónak tartom magam, megvan az angol felsőfokú, szóval fakton nem tanulnék újat, franciából meg nem indul fakt (ez a másik nyelvem) (Fizika túlzottan nem érdekel) Két faktot szeretnék felvenni mindenképp... Picit hosszúra sikeredett! Köszönöm, hogy végig olvastad! Milyen faktot válasszak, esetleg kitől kérjek segítséget?

Keress kérdéseket hasonló témákban: földrajz, biológia, kémia, fizika, matematika, angol, francia, irodalom, nyelvtan, magyar

jan. 14. 23:01  Privát üzenet  

A válaszok
Pedig a föci idegen nyelv nem tűnik rossz kombónak. Azzal ellehet helyezkedni idegen vezetőként vagy külkereskedelemben, nemzetközi vendéglátóban

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jan. 15. 06:10 Privát üzenet

En is hasonlo helyzetben voltam, bár, én úgy oldottam meg, hogy matek + egy természettudományi (fizika), mert bárkit kérdeztem mindenki azt mondta, hogy matek faktja volt, vagy ha nem az volt, akkor ha most választana, azt venné fel.

De amugy a föci + idegen nyelv tényleg nem rossz. Ha a franciát akarod folytatni, akkor fakt helyett magántanárral lehet (ha a tárcád engedi), és akkor abbol emeltezel.

Infó esetleg? Nekem van közepszintűm, annyira nem nehez, mondjuk gyakorlatilag word, excel, stb. Az egesz....

A magyar faktot nem írtad... az akkor nem érdekel?

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jan. 15. 08:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kedves 2. Írtam a magyarról! Érdekelni érdekel, de nem látok benne túl sok lehetőséget.

# 3/3Időpont jan. 15. 14:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen faktot válasszak?
Milyen faktot válasszak angol mellé? (többi lennt)
Milyen faktot válasszak gimnáziumban? TOvábbi lent.
Bionikához milyen faktot válasszak?
Milyen faktot válasszak?
Milyen faktot válasszak?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!