Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kérdés egy iskolában ki...

Miért kérdés egy iskolában ki javítja ki a matek érettségit ha van két matektanár és az egyik felmondott? Ott a másik?

Figyelt kérdés

Valaki homályosítson már fel!

Van egy iskola van 2 matektanára. AZ egyik felmond (most év végén ez is megérne egy misét hogy miért most). És az igazgató azon agonizál ki javítja majd ki a matek érettségiket és hol talál most év végén új matekost aki majd javít?


WTF??? Én vagyok hülye? Van kettő matekos. Egyik elmegy. Miért kérdés ki javítja majd az érettségit? Ott a másik! Minek új embert hajkurászni javításra ? Az az 1 miért nem javíthat?


A dolog annál is érdekesebb mert az eredeti felállás is az volt mikor még a felmondás szóba se került , hogy az egyik matekos (aki most felmondott) javítja az összes érettségit egymaga, a másik meg semmit.


Ezt se értem azért. Mi az hogy van két tanár van két osztályra való érettségi dolgozat és az egyik tanárra rátoljuk az egészet a másikra meg semmit? (most ez persze tárgytalan mert az az 1 meg elment)


2019. máj. 4. 17:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

*világosítson fel

Sosem egy tanár javít érettségiket. Minimum kettő, plusz egy, aki a bizottság elnöke is, ő ellenőrzi a javítást. Nem értem viszont, hogy neked ehhez mi közöd van? Te vagy a tanár? Vagy mi?

2019. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Középszintű érettségit akár egy tanár is javíthatja, ha meg van a képesítése, az igazgató megbízta és a megbízást elfogadta. A dolgozatok javításárt ha jól emlékszem akkor bruttó 2-3 ezer forintot utalnak.

Viszont azt nem értem, hogy a kedves kérdezőnek ehhez mi köze van?


Gyanítom, hogy itt is a kedvenc alapítványi iskolás kérdezőnkkel van szerencsénk találkozni. :)

2019. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész iskolán belűli szervezés kérdése. Nyilvánvalóan az igazgató feladata az is, hogy előre megszervezze a tanári teendőket és kiossza a feladatokat. Ha egy tanár távozik az intézménytől, akkor az igazgató feladata a teendők átszervezése, és a munkerő biztosítása az elvégzendő feladatokhoz. A diákokat ez nem érinti, a szervezés kérdése igazgatói hatáskör.
2019. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Akkor úgy kérdezem hogy ne lehessen mellédumálni: ha van KETTŐ matektanár amely két tanár mindegyike javíthatná az érettségit (elvileg javíthatná az más kérds felkérik-e!!) és a kettőből az egyik elmegy, felmond, akkor miért kérdéses hogy ki fogja javítani? Hiszen ott maradt még 1 matekos!! De akor miért kell agonizálni hogy jaj most mi lesz és miért kell külső matekosért rohanni más iskolába hogy megbízássla jöjjön már ide érettségit javítani?


Hiszen van még egy matekos házon belül!

Az nem jó? Mert hogy az az 1 javítsa az fel se merül 1 pillanatig se. Az nem javíthat (igazgató mondja) kérdés miért is nem? Hát ha a végzettsége megvan..... ja ....ha !!! megvan,.... lehet rátapintottam a válaszra???

2019. máj. 5. 09:58
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Akkor nem fogja javítani


senki

2019. máj. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

dehgynem fogja már megvan a másik suli ahonnan egy matekost iderángatnak csak ezért és fizetnek neki nem kevés megbízási díjat miközben a helyi matekos meg ott ül és malmozik de nem javít....

de hogy miért nem??

2019. máj. 5. 10:11
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola a javító tanárnak kb bruttó 2000 forintot fizet. Tök mindegy hogy az a tanár a helyben tanít vagy egy másik iskolából jön át. Mivel az iskolának teljesen mindegy hogy kinek utalja a törvény szerint járó javadalmazást ezért nem is értem a kérdésedet. A javításra felkérés meg az igazgató hatásköre ezzel lehet nem egyetérteni.
2019. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Na de akkor is megkerülöd a kérdést még mindig. kinek ki mennyit fizet én nem tudom. én csak azt nem értem hogy van egy munkerő helyben aki adott feladatra elvileg teljesen ideális akkor minek szaladni más helyre új munkaerőért mikor itt van helyben:? A helyi az miér tnem jó miért lett kijelentve hogy „ na ő biztos nem javít“?


HA megvan a képesítése ehhez. HA!!! És ha nem?? Akkor már értem is az egészet.... de ha meg nincs meg a képesítése ehhez akkor tanítani hogy taníthat.... darázsfészek effektus??

2019. máj. 5. 12:48
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

Azért, hogy az az egy tanár közben a nem érettségiző

osztályokban tudjon órát tartani

2019. máj. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Vagyis hogy az az egy tanár ne legyen annyira

"leterhelve"

2019. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!