Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kérdés egy iskolában ki...

Miért kérdés egy iskolában ki javítja ki a matek érettségit ha van két matektanár és az egyik felmondott? Ott a másik?

Figyelt kérdés

Valaki homályosítson már fel!

Van egy iskola van 2 matektanára. AZ egyik felmond (most év végén ez is megérne egy misét hogy miért most). És az igazgató azon agonizál ki javítja majd ki a matek érettségiket és hol talál most év végén új matekost aki majd javít?


WTF??? Én vagyok hülye? Van kettő matekos. Egyik elmegy. Miért kérdés ki javítja majd az érettségit? Ott a másik! Minek új embert hajkurászni javításra ? Az az 1 miért nem javíthat?


A dolog annál is érdekesebb mert az eredeti felállás is az volt mikor még a felmondás szóba se került , hogy az egyik matekos (aki most felmondott) javítja az összes érettségit egymaga, a másik meg semmit.


Ezt se értem azért. Mi az hogy van két tanár van két osztályra való érettségi dolgozat és az egyik tanárra rátoljuk az egészet a másikra meg semmit? (most ez persze tárgytalan mert az az 1 meg elment)


2019. máj. 4. 17:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező ennyi ésszel nem csodálkozom, hogy a főnököd a takarítónőnek magasabb óradíjat fizet mint Neked. Szerintem a takarító többet érdemel mint te. A főnököd döntésein háborodtál fel. Ha nem tetszik el lehet menni, mint oly sokan tették azt abban az alapítványi suliban.

Arra még nem gondoltál, hogy a kevés fizetéssel próbálja elérni az igazgatód, hogy a számára nem kellő kollegák maguktól elmenjenek? A külsős tanárt meg azért bíz meg, hogy meg legyen mindenkinek az érettségije. A törvény nem írja elő, hogy a helyben tanító tanárnak kell javítania ez csak az igazgató döntésén múlik. Míg a külsős javít addig a helyi tanerő meg unatkozik. Nincs ebben semmi törvénytelenség.

2019. máj. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"A külsős tanárt meg azért bíz meg, hogy meg legyen mindenkinek az érettségije"


ezt a mondatot nem is értem...... ugyebár.



A MÁSIK MEG AZ érettségi javítás és az osztályokban tartanód órák között MILYEN ÖSSZEFÜGGÉS van azt magyarázzátok már el!!



Miért a magyaros angolos töris tanárook megkapják az összes dolgozatot egymaguk (!!!!!! mert az öszes szakos tanárból egy van a matekot leszámítva...... ) és ettől függetéenül az összes órájukat tartják ahgy eddig..



nem érdekes akkor ez?


Nem látom az összefüggést!!

Van egy adag érettségi oké és van egy cosmó óra oké



És????? És majd a javítás miatt nem tud órát tartanni a matek talán???


Miért és akkor a magyaros töris angolos meg tud???


vagy hogy????

2019. máj. 5. 14:36
 13/20 A kérdező kommentje:

"ogy a kevés fizetéssel próbálja elérni az igazgatód, hogy a számára nem kellő kollegák maguktól elmenjek"


NEM GONDOLOM!!!

AZ ÖSSZES tanár uis ugyanazt az egyenszar gyenge pénzt kapja nincs különbség. mindegy hogy pályakezdő aggy 20 éve tanító tanár akkor is uazt a szar pénuzt kapják



szóval az igazgató a kevés pénzzel akarja elérni.... és akkor azt akarja hogy az összes tanár elmenjen???


Vagy hogy?

2019. máj. 5. 14:39
 14/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy úgy gondolja, hogy ez a bizonyos maradék tanár túl szigorúan osztályozná a dolgozatokat, és akkor nem mutatnának olyan jól az érettségi eredmények az iskola statisztikájában - ezért inkább mást bíz meg a javítással, valami külsőst. De ebből még nem következik, hogy az illető maradék matektanárnak ne lenne meg a matektanári képesítése.
2019. máj. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%
Úgy látszik, a kérdezőnek még mindig nem esett le, hogy nem lehet mindent egyetlen tanárra terhelni. Erre utaltam már a 2-es válaszomban is, de ezek szerint nem jött át a lényeg. Javaslom a kérdezőnek, iratkozzon vissza általános 2.osztályába, mert az olvasás-szövegértés sem megy...
2019. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Úgy látszik, a kérdezőnek még mindig nem esett le, hogy nem lehet mindent egyetlen tanárra terhelni."


úgy tűnik te meg nem tudsz OLVASNI!!!! leírtam maygar angol tört stb... az összes érettségit EGY TANÁR javítja!!!


Erre valami nagyon okos akkor?

2019. máj. 5. 17:13
 17/20 A kérdező kommentje:

", hogy nem lehet mindent egyetlen tanárra terhelni. "


OLVASNI TANULJ MEG.


Így kezdtem már a kérdésben


"A dolog annál is érdekesebb mert az eredeti felállás is az volt mikor még a felmondás szóba se került , hogy az egyik matekos (aki most felmondott) javítja az összes érettségit egymaga, a másik meg semmit.


"



MI NEM ÉRTHETŐ BENNE?

2019. máj. 5. 17:14
 18/20 anonim ***** válasza:
55%

Bocsánat, tévedtem. Ne az általános 2.osztályba iratkozz vissza, hanem az óvódába!


Aki azt nem képes megérteni, hogy egy matematika szaktanárnak a túlterhelése növekszik egy másik mnatematika szaktanár távozásával azzal nem lehet mit kezdeni. Szüklátókörűség, fejlődésképtelenség, ezen szavak amelyek tégedet jellemeznek.

2019. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"Aki azt nem képes megérteni, hogy egy matematika szaktanárnak a túlterhelése növekszik egy másik mnatematika szaktanár távozásáva"



És miben növekszik meg tudod mondani? Mert én elképzelni nem tudom miben növekedne....

MIBEN??


csak tán nem gondolod hogy a távozó matekos tanár óráit a másik matekos tartja majd???


Dehogy tartja !! Az tart annyit amennyit eddig, a másik matekos órái meg helyettewítéssel mennek majd most már ebben az 1 hónapban ami hátra van....


De a megmaradt matekos 1 db órát meg nem tart majd a másik matekos helyett.


Akkor kérlek magyarázd mát el miben noövekszik az ő óraterhelése?


Ja és kihagytam egy "apróságot": A végzősök elballagtak így az ő óráik eleve mínusz az összes tanárnak.....

így az óraterhelése az összes végzősöknél tanító tanárnak eleve csökkennek.

2019. máj. 6. 11:10
 20/20 anonim ***** válasza:

1-es, te azt honnan az ördögből vetted, hogy két tanár javít? Soha nem volt így, még emelten is csak egy javító tanár van, a második csak fellebbezéskor lép be a képbe!Az elnök meg ugye szúrópróbaszerűen ellenőriz, ami egész minimálisat jelent.

Jó lenne, ha ezt az alapítványi kérdezőt végre kimoderálnák innen. Kérdező, a kérdésedet mért olyanoknak címzed, akik erre nyilvánvalóan nem tudnak válaszolni? A saját döntését kizárólag az intézményvezetőd tudja megindokolni, őt kérdezd, ha ennyire izgat.

2019. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!