Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy mérnökinformatikus ugyanúg...

Egy mérnökinformatikus ugyanúgy el tud menni a későbbiekben vezetőnek/tanácsadónak mint egy gazdaságinformatikus? Illetve fordítva, egy gazdinfós el tud menni fejlesztőként dolgozni?

Figyelt kérdés
Mivel nagyon alapszinten tudok programozni, ezért nem tudom, hogy szeretném-e csak ezt csinálni, de az biztos, hogy az üzleti dolgok érdekelnének és a fejlesztés is,de a villamosmérnöki dolgok nem annyira, így nem tudom eldönteni hogy jövőre melyik szakra menjek.
2019. máj. 5. 08:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%

#9 “Gyakorlatilag nem jelent többet, minthogy "igen, ez tényleg érdekel engem"”


Mondjuk ez szánalmas, ha így van. A munkahely nem alkalmas az elméleti alapok pótlására. Semmilyen szakmában, így itt sem. Az egyetem való arra, hogy 5 év alatt megtanuld a szakma alapjait.

2019. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
48%

Én, mint olyan ember, aki viszonylag sok programozót ismerek, azt mondom, hogy szinte lényegtelen, hogy hova mész.

Az egyik kollégámnak HR szakos diplomája van, és nagyon jó programozó.

Egy kedves barátom az egyetemen megszerzett tudása nagy részét nem hasznosítja.

Sokan pedig hasonló dolgot használnak. Van olyan haverom, aki egy olyan dologban merült el, amiről az egyik kurzuson volt egy előadás. És ennyit járult hozzá az egyetem a jelenlegi munkájához.

Nekem nincs semmilyen diplomám (folyamatban van egy, de nem infós), de informatikus vagyok. Nem csinálok nagyon bonyolult dolgokat, de egyre több mindent tanulok meg és fejlődöm folyamatosan.

Nagyon fontos, hogy ma már nem úgy működik a világ, hogy van x végzettség, azzal életed végéig x munkát csinálsz. És azzal x végzettségű ember nem csinálhat y munkát. Manapság ez sokkal rugalmasabb. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem fontos a diploma, mert fontos. Sok értékes tudást is megszerezték közben. Sokkal inkább azt, hogy az alapján dönts, hogy melyiket végeznéd el szívesebben. Utána tényleg olyan munkát tudsz találni, amilyet csak akarsz. Nézd meg előre , hogy milyen tárgyak vannak melyik szakon. Amelyik szimpibb, azt csináld.

2019. máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Egyetemen 5 év alatt kevesebbet lehet tanulni, mint egy startup cégnél 3 hónap alatt.
2019. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
16%
Multináciknál meg semmit nem lehet tanulni: odadobják a feladatot és az elvárást és segítséget nem kapsz.
2019. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
76%
#13 jaja, megnézném, hogyan tanulsz te lineáris algebrát, topológiát stb. startupoknál 3 hónap alatt.
2019. máj. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
21%

Lineáris algebra gimis anyag volt nálunk. Lineáris algebra könyv átolvasása, megértése és használata kb 3 nap volt. A deriválás könyv 4, az integrálás könyv 6 nap. Erre pont elég egy őszi szünet és 1 extra hétvége.


Topológia alatt mit értesz, mert nekem kapásból 3 dolog jutott eszembe.

Aztán az is érdekel, hogy mire használod programozásnál ezeket.


Az valóban sokkal érdekesebb volt, hogy hogyan lehet különböző lineáris számításokat használni algoritmusokban, amire van egy 20 oldalas jegyzetünk, amit használunk melóban. Semmi olyan nincs benne, amit ne lehetne megérteni egy délután alatt.

2019. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
20%

Ha valaki nem érti a CS rövidítést, az nem az írójának a szégyene, hanem azé aki nem érti. Főleg így, hogy konkrétan az IT-ról szól a kérdés.

Szóval ezért nem kéne megszólni valakit, csak mert nem ért egy mindennapi rövidítést az IT szférában..

2019. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

:) Ilyen hozáállással, hogy azt hibáztatod, akinek nem tudsz értelmesen kommunikálni, tökéletesen magyar hozzáállásodon kívül semmit nem bizonyítasz, max, hogy arogáns is vagy.

HBR-ek nem segítik a megértést. A nyílt kommunikációt segíti. A kódban is írhatsz csupa rövidítést, de ha valaki nem fogja megérteni, az azt jelzi, hogy egoista vagy még kódírás közben is és nem gondolsz másokra.

2019. máj. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
76%

“Lineáris algebra gimis anyag volt nálunk.”


Hahahaha jézusom. Na innen kezdve komolytalan az egész, amit írsz. Annyira képzetlen vagy, hogy még azt se tudod felmérni, egyáltalán mit nem tudsz. Az írásodból ítélve kb. semmit.

2019. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
És mi a köze a lin-alg-nak a vezetői képességekhez?
2019. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!