Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lesz valami...

Szerintetek lesz valami haszna ennek az online petíciónak, amit a matek érettségi miatt csináltak és már 22000-en alárták?

Figyelt kérdés

2019. máj. 7. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem. A kormánynak nem érdeke, hogy 25 helyett 15 vagy 20 ponttól engedjék át az embereket, vagy hogy sokan jussanak be a felsőoktatásba.
2019. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Nincs. Nem fog az Oktatási Hivatal kivételeleket tenni. Pláne, hogy pár éve vitték feljebb 20-ról 25-re. Minden évben írhatnak mindenki petíciókat, hogy kinek mi a kedvezőbb. Az első része nem volt nehéz, már ott el lehetett érni a 25%-os 2-es határt.
2019. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem lesz.

Ez az érettségi nem volt a legkönnyebb, de a legnehezebb sem. Nem volt egy lehetlen küldetés bármennyire is ezt szajkózzák egyesek. Biztosan lesznek olyanok akik ötösre írják meg.

Ez az érettségi mindenkinek egyformán nehéz volt így a ponthatárok változása mindenre vonatkoznak majd.

2019. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos tényleg nehéz volt. Nem hiszem, hogy lesz haszna sajnos.

Én tavaly és idén is 5-ös voltam, mégis iszonyat nehéznek találtam pedig járok külön tanáehoz is, és rengeteg feladatsort csináltam meg sokat 80% vagy 70% fölé. Szóval igen nem volt könnyű. Vannak zsenik, mint például egy osztálytársam aki kezdetben emeltre készült, de végül meggondolta magát. Szerinte is nehéz volt, bár neki biztos nagyon jól sikerült.

2019. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem lesz. Ha belemennének, utána minden érettségi után petíciót íratna ki boldog-boldogtalan. Különben is volt már hasonló eset, eredménytelenül.
2019. máj. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos ez Mo. szóval itt semmi nem lesz, ami a diákoknak jó. :)

Szerintem rohadt nehéz volt, bár nem igazán ment a matek, és még az osztály legjobb matekosainak is volt olyan feladat, amin lefagytak.

2019. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit nehéz volt, de nem annyira, hogy emiatt petíciózgassanak az emberek.
2019. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Érdekes, hogy minden évben kiderül, hogy "abban az évben a legnehezebb az érettségi". :)

pedig akkor volt a legnehezebb, amikor ÉN érettségiztem!

2019. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

8-as, tévedsz.


Biztos vagyok benne, hogy az én évemben volt a legnehezebb a matekérettségi.

2019. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Remélem nem. Én ma minden elfogultság nélkül leültem, összehasonlítottam azzal az érettségivel amit én 2013-ban írtam, és hát szóhoz sem jutottam. Ez miatt mernek petíciót létrehozni? Ez az évtized egyik legkönnyebb matekérettségije volt.


Nem volt benne koordináta geometria, nem volt benne egyenletrendszer megoldása, nem volt benne egy szinusz, vagy koszinusz tétel alkalmazása, vagy nem szükségszerűen csak azzal volt megoldható, nem voltak benne matematikai tételek bizonyításai.


Aki ennyit nem tud megoldani számológéppel és a négyjegyű függvénytáblával ami konkrétan egy legális puska az inkább mondjon le arról, hogy egyetemre megy, úgyse lenne ott túl nagy sikerélménye. Aki pedig olyan szakra megy ahol nem kell a matek az minek aggódik, akkor úgysem a matek eredménye által fog bekerülni.

2019. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!