Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kapok így erre pontot a...

Kapok így erre pontot a matematika érettségin? Elvi vagy számítási hibának tekintendő?

Figyelt kérdés

16c feladat, a szövege:

"Péter az előző táblázat adatai alapján olyan matematikai modellt alkotott, amely az elektromos autók számát exponenciálisan növekedőnek tekinti. E szerint, ha a 2012 óta eltelt évek száma x, akkor az elektromos autók számát (millió darabra) megközelítőleg az f(x) = 0,122*2^(0,822x) ⋅ összefüggés adja meg. A modell alapján számolva melyik évben érheti el az elektromos autók száma a 25 millió darabot?"


Ha én az egyenletet 25 millióval (és nem 25-tel) tettem egyenlővé és így oldottam meg a feladatot (a kezdeti rossz egyenletnek megfelelőlen viszont jól), akkor kaphatok rá részpontot?


A javítási útmutatóban ezeket találtam:


- "A javítás során alkalmazza az alábbi jelöléseket.

...

• elvi hiba: kétszeres aláhúzás

• számolási hiba vagy más, nem elvi hiba: egyszeres aláhúzás

• rossz kiinduló adattal végzett helyes lépés: szaggatott vagy áthúzott kipipálás

•..."


- "Elvi hibát követően egy gondolati egységen belül (ezeket az útmutatóban kettős vonal

jelzi) a formálisan helyes matematikai lépésekre sem jár pont. Ha azonban a tanuló

az elvi hibával kapott rossz eredménnyel – mint kiinduló adattal – helyesen számol tovább a következő gondolati egységekben vagy részkérdésekben, akkor ezekre a részekre

kapja meg a maximális pontot, ha a megoldandó probléma lényegében nem változott meg."


(Elvi hiba-e ez?)



2019. máj. 8. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Remélem nem, mert én is így csináltam
2019. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Baluba ***** válasza:
Ez rossz kiinduló adattal végzett helyes lépés.
2019. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem elvi hiba, kb. 1 pont, max. 2 pont levonás.
2019. máj. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!