Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előzetes ponthatárok mehetnek...

Előzetes ponthatárok mehetnek lejjebb?

Figyelt kérdés

Már meghúzták az előzetes ponthatárokat, viszont ha országosan rontottak a matek miatt, akkor lehetséges hogy a véglegesnél annál lejjebb is mehet?

Tanárira jelentkeztem, ahol 305 a minimum, viszont olyan rossz lett a matek érettségim, hogy kb 300 pontom lesz. Így gondolkodom hogy felesleges az alkalmasságira is elmennem, mivel ha nem megy 305-nél lejjebb, szinte biztos hogy nem vesznek fel.



2019. máj. 9. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
15%

Még mindig nem értem mit rontottak a matek érettsegin, mert nagyon könnyű volt, fejben megoldottam, pedig nem vagyok matekzseni.


Milyen tanárnak jelentkeztél?

2019. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Informatika - természettudomány. Ahova az infó és matek kell, hiába lett a többi tárgyam 90%-os, buktam az egészet idénre.
2019. máj. 9. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

1: Detto. Nekem 2013-ban 3-as lett a matek érettségim, utána egy évig tanultam csak egyetemen mert annyi van előírva a tantervben, ott épphogy átkúsztam belőle. Ettől függetlenül minden évben csak kiváncsiságból megoldom az érettségi feladatsorokat, hát, hogy őszinte legyek ez szerintem az évtized legkönnyebb matek érettségije volt.


Nem volt benne koordináta geometria, nem volt benne egyenletrendszer megoldása, nem volt benne egy szinusz, vagy koszinusz tétel alkalmazása, vagy nem szükségszerűen csak azzal volt megoldható, nem voltak benne matematikai tételek bizonyításai.


Elég érthetetlen, hogy ezek nélkül a diákok, hogy nem tudták jól megcsinálni úgy, hogy ráadásul még mindig használható a négyjegyű függvénytábla ami konkrétan egy legális puska. Akinek ez nem megy az inkább törődjön bele, hogy egyetemen nagy sansszal első félévben lemorzsolódna.

2019. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gooku ***** válasza:
63%

Azért nem sikerült összehozni a hármast, mert bár valóban lehetett volna sokkal nehezebb is ez az érettségi, arányaiban így is több matekórára lett volna szükségünk. Egyedül ezt csapatni nem egy sétagalop, elkél a tanári segítség.

A matematika tipikusan egy olyan tantárgy, ami bár érdekes, van sok olyan része ami ezen a ponton nem érthető teljesen számunkra. Ha minden óránk matek lett volna, egyértelműen 80%+-ra sikerült volna ez.


Kérdező! A végleges pontszámot az adott szakra jelentkező pontszámai határozzák meg.

Ha csak mondjuk 200 pontosok érkeznek rajtad kívül, akkor rendben vagy a 300 ponttal. Egyéb esetben necces, ha tényleg ezt szeretnéd, azt tudom javasolni, h több egyetemre add le a jelentkezésed!


Sok sikert, erőt, egészséget!

2019. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4:


Ezabban azesetben lenne helytálló, ha a tanári nem központi ponthatáros lenne(305 pont). De ezt a kérdező is írta, és ő tudja is. Tehát hiába jelentkezik rengeteg 280-as pontos emberke, és akérdezőnek hiába lesz 300 pontja, senkit sem fognak 305 pont alatt fölvenni...Ez a lényege a központi ponthatárnak.


[link]

2019. máj. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gooku ***** válasza:
77%

5:


Valóban. Elkerülte a figyelmem, hogy ez központi ponthatáros, így tévesztettem. Ezúton elnézést kérek emiatt. (4es voltam)

2019. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!