Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek hogy sikerült az idei...

Kinek hogy sikerült az idei angol érettségi? Mit gondoltok az igaz/hamis/nincs elég információs feladatról az olvasáskézségben?

Figyelt kérdés

2019. máj. 9. 21:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ég óvjon az ilyen kisebbségi komplexusos “pedagógusoktól”, mint te.

Érdekes módon az én gimis angoltanárom kb összesen osztott ki 10 egyest 4 év alatt. Nem utáltuk sem őt, sem a nyelvet, nem szakadt bele senki a tanulásba ja és mellékesként súgom meg, hogy MINDENKI felsőfokot tett le a csoportból meg egyáltalán nem is volt olyan diákja, aki ne minimum egy B2-es tudással a zsebében ballagott volna az iskolából. Igen sokan választottak nyelvi vagy tanári pályát is utána.

Ezzel szemben a te csoportod fele bukdácsol, mert “gyengeelméjűek”. Szomorú azért és tudod, ha körülötted mindenki hülye, valószínűleg nem te vagy egyedül helikopter...

2019. máj. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Jah, el tudom képzelni...


Óvodás módszerekkel babzsákot dobálva, persze hogy lehet azt mondani hogy a tanuló beszéli a nyelvet, fecseg!



Aztán szerencséje van és épp megvan a nyelvvizsga, közbe a nyelvtanról gőze sincs, alapszavakkal fejezi ki magát és megvan oldva a dolog.



Na az én osztályaimban szigor van és szűrés, tudni kell minden szót és szabályt, nem kegyelmezek. Abban a csoportban amit említettél talán B1 a REÁLIS szint.



Lefogadom, hogy már az első mondataiban hibák sokaságát fedezném fel. Aztán jöhet a bukás. :)

2019. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként szó sincs róla, hogy ezek az illetők nem tudnának megtanulni egy középfokig (sokaknak meg is lett, csak nem használják és felejtenek, mert nem kell nekik) vagy akár tovább is. Csak éppen vért izzadnak, pedig (veled ellentétben én látom is, hogy) sok energiát fektettek bele már a gimiben is, én is sokszor tanultam velük."


Az ő bajuk. De helyesbítek: nem akarják ÉS lusták megérteni.


"Nekik más terület megy kiválóan és nem fognak erőlködni egy olyannal, amire nincs feltétlenül szükségük "


Hát ez elég szégyen. Akinek nem megy legalább középfokon a nyelv, az meg se próbáljon mást szerintem, mert alkalmatlan bármire is.


"Ezért gusztustalan dolog így elítélni őket, magadat meg fensőbbrendűnek érezni csak azért, mert itt fitogtatsz valamit, ami neked megy, nekik meg nem. "


Ez van. Tanulni kell.


"Bizonyára te háborodnál fel a legjobban, ha valaki hülye seggnek titulálna csak azért, mert nem fújod kívülről Petőfi életét, József Attila műveinek elemzését vagy épp a ‘48-as forradalmat részletesen, esetleg Mezopotámia történelmét."



Ezek óvodás dolgok pl komolyab, felsőbb szintű nyelvtani szerkezetek alkalmazásához, ritka idiómák ismeretéhez képest.


Ezeket is mind nyelvvel fejezed ki. Csak a kérdés, hogyan. Na ez a nem mindegy. Ne gyere itt nekem évszámokkal meg versekkel mert képen röhöglek :D

2019. máj. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nagyon féreértették páran a kérdésem.

Szó se volt róla, hogy itt bárki is nem tudna leérettségizni angolból. Jó magam felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem. Csupán érdeklődtem, hogy kinek hogy sikerült idén az angol érettségi és mit gondolnak egy bizonyos feladatról ami, szerintem pár kérdésnél nem a nyelvtudásra kérdez rá. A feltöltött megoldókulcs alapján 2 vizsgapontot vesztettem, azokat is csak abból a feladatból, szóval arra kérnélek, hogy ne beszélj a kérdésem alatt ilyen lealacsonyítóan, ha tanár vagy, ha nem. És a tanítási módszereidre se vagyunk kíváncsiak.

2019. máj. 13. 20:40
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Az a kérdés ami szerinted nem a nyelvtudásra kérdez rá barátom valójában ALAPMŰVELTSÉGRE kérdez rá!


Mert akik megszerkesztették a feladatokat, azok feltételezték, hogy ha már eljutottál egy EMELT szintű angol érettségiig, akkor csak szorult beléd annyi tudás, hogy ilyen alapvető, dedós dolgokat tudj!


Tudod, a nyelvtudáshoz kell némi intelligencia és lexikális tudás is, így mielőtt nekiállsz nyelvet tanulni, illene tudnod ezt-azt!


Bár nem lepődnék meg ha elemi dolgokkal kapcsolatban se tudnának válaszolnia ezek a mostani telefonnyokodós debilek.

2019. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Elárulod, melyik volt szerinted nem egyértelmű?
2019. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az az állítás miszerint a brittek köztöt népszerűek a tengerpartok. Én szöveg minden szavának ismerete után váltig állítom még most is, hogy szerintem az az állítás igaznak is következtethető.
2019. máj. 14. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!