Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kikészült az egyetemen?

Kikészült az egyetemen?

Figyelt kérdés

A fiám 21 éves és másodéves egy mérnöki karom. Nagyon nehéz az egyetem ,remgeteget tabul.

Eredetileg vidéken élünk,ő egy másik városban tanul,ritkán van ideje hazajönni,de minden nap hív telefonon.

Sokszor hallom tőle hogy úgy érzi szétszakad, kevés a motiváció.

Ugyan akkor jól megy neki,de tényleg sok energiát öl bele,kell is annyit.

2 napja hazalátogatott és konkrétan csecsemőpózban a vállamra hajtotta a fejét és 3 órán keresztül zokogott.

Más is érez így? Tanácsoltam neki,hogy esetleg menjen fél évet passzívra.

A sok stressztől egyébként azóta egy betegsége is kialakult. Félek hogy az egészsége kárára megy az egyetem.

Főleg hasonló egyetemisták vagy szüleik véleményére lennék kíváncsi.

Köszönöm!



2019. máj. 10. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Igen, ez teljesen normális sajnos. Túl kell élni. Ami nem öl meg, az megerősít. (Kivéve a medvét. A medve megöl.)


Sportol valamit a srác? Az nagyon jó stressz-levezető.

2019. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem beszélj vele, hogy lazìtson kicsit. Én mérnökin egy évet csúsztam. Sokkal kevesebb órán volt így félévente, kevesebb volt a stressz. Nem bántam meg, annyit nem ér, hogy időben végezzen, hogy konkrét fizikai tünetei is legyenek a stressztől.
2019. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Öszintén szólva, ha ennyire megviseli az egyetem, akkor jobban tenné, ha más pályát keresne.

Egy egészséges lelkivilágú huszonévesre nem jellemzö az ilyen viselkedés, az egyetem nem ennyire mgeterhelö.

Én a BME-n végeztem mérnökként, igen sok ismerösöm van, akik szintén, de ilyet, hogy anyuka vállán zokog 3 órát, még nem hallottam.

HA neki ennyi stressz túl sok, akkor mi lesz vele, ha dolgoznia kell? AZ még kategóriákkal stresszesebb.

Vagy hagyja ott az egyetemet és keressen neki megfelelö szakmát, vagy keressen fel egy pszichológust.

2019. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szereti és tudja hogy mérnök akar lenni, de nagyon maximalista.

Addig hajtja magát,addig ül felette,amíg mindent 100% nem tud.

2019. máj. 10. 12:05
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Akkor ez a baj, hogy nagyon maximalista. Ès ez nem jó, mondom úgy hogy én is az vagyok. Nem tudom, hogy csak a tanulàsban ilyen-e, de lehet fel kéne keresni egy pszichológust, mert ha ilyen mértékben az, akàr az élete is ràmehet. És évek múlva denkit sem fog érdekelni, ha egy dolgozat 70 és nem 90℅-os lett.
2019. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tiszteletre méltó, hogy próbál a lehető legjobban teljesíteni. De mennyire van értelme, ha egy roncs lesz és az egészsége kàràra megy?

Inkább végezzen egy jeggyel rosszabbul és akár 1 félèvvel később, mint hogy belebetegedjen.

Egyik ismerősöm gyomorfekélyt kapott, miközben várta a vizsgài eredményét. Ér ennyit?

Aki beleszaròsan végzi el is egyenértékű diplomát kap.

Én beszélnék vele, hogy nagyon büszke vagyok rá, de vigyázzon magára, próbáljon meg többet lazítani és pihenni. Ha vàltoztat a mentalitàsàn is lehetnek jó eredményei, nem azt mondom hogy végezze el szín kettessel.

Nem miattatok csinálja, kérdező?

2019. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Először azt hittem, hogy az én anyám írta ki a kérdést, az első néhány mondat tökéletesen illik rám.


Egyetemen én is ilyen voltam, aztán rakellett jönnöm, hogy nem lehet mindent tökéletesen megérteni, és senkit nem érdekel, hogy hányas vagy egy tárgyból. Azóta sokkal könnyebb. Ezt neki is eszre kellene vennie. Magamból kiindulva pedig sokat segítene egy nornalis társasági élet is. Neki kell megértenie, hogy a kevesebb néha több.

2019. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Még az elején van, de ne adja fel, most jön a szakosodása vélhetően, lassan azt fogja tanulni és csinálni ami a számára jó. A felén elvileg túl kell lennie. A legrövidebb 6, leghosszabb mérnöki alapképzés meg 8 féléves, bár még itt a vizsgaidőszaka.

Menjen el moziba, ha vannak barátai menjen el velük el, ha bulizni nem is vagy inni csak legyen kicsit társaságban. Jól kell még magát éreznie, és ahogy a felettem lévők is írták, ha csak nem doktorira megy, tényleg kevés helyen nézik azt, hogy matematikából ötös volt vagy éppen kettessel ment át. Maximalista lévén nyilván nehéz lesz visszavennie, de ha vége a vizsgaidőszaknan, használja ki a nyarát.

Én pl. Most akadtam ki, mert eddig minden simán ment és az msc-s diplomamunkám tanulmányi részére azt mondta a tanár leadás előtt, hogy azt nem veszi be, mert a tanulmány nem jó(tervezés része meg már rég megvolt és látta is), de egy kettes szint a terjedelem miatt lehetett volna. Pénz, 2 év munka, kiakadás és sírás után tegnap adtam le pótleadásra úgy, hogy már beadható volt de a tanár még köttetés előtt belémrúgott.(volt 2 hetem munka mellett újraírni)

2019. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!