Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet megoldani a...

Hogyan lehet megoldani a vizsgázást egy egyetemen ha a munkahely szabit nem ad, el nem enged, a vizsgát meg nem én döntöm el mikor van?

Figyelt kérdés

Hogyan oldjam meg levelező Msc képzésben hogy eljussak órákra vizsgákra munkahely mellett?


Ugyanis.

A munkarendem kötött nem én döntöm el és mivel kis hely nincs több műszak nem olyan hogy nem megyek délelőtt és majd megyek délután. Van egy 9-17 munkaidő és kész ott kell lenni.

Az órarendem kötött az egyetemen nem én döntöm el, két hetente P-Szo vagyis a péntek eleve ugrott mert nem tudok elmenni. De ez egy dolog, az órák ellóghatóak!Azért néha nem ártana ott is lenni mondjuk.


De a vizsgák! Az más tészta mert azok akkor vannak amikor, és nem lehet ellógni, mert le kell vizsgázni. Apelláta nincs.


És ugye igaz hogy én veszem fel a vizsgákat de sokart megyek vele ha az összes vizsga kivétel nélkül hétköznap de. vagy max kora du van. Most választhatok hogy 10 óra délelőtt(és nem tudok menni) vagy du 13 óra (és oda se tudok menni). Este 8kor nincs vizsga se reggel 7kor. És kész ennyi.


A munkahely szabit nem ad még ha kérek se, pláne mióta megtudták hogy mire is kéne a szabi (egyetem ...) azóta fix hogy nem kapok 1 napot se. Attól tartanak ugyanis ha elvégzem az egyetemet lelépke innen (amiben totál igazuk van, mert azért végzem hogy lelépjek innen kár is tagadni...)


Szóval akkor mit lehet tenni?


Ötleteket kérek!


Szabi nincs, eleve van 8-10 vizsga /félév, kb 20 vizsga /év, és a szabis napjai száma össz 23.... kösz.... ha mindre szabit veszek ki ki marad a nyárra pihenni.

De mondom ebbe ne menjünk bele mert úgyse adnak ki szabit akkor amikor kérem.


Akkor mit tehetek? Tanulmányi szerződés lehetne de azt a cégnek is akarnia kell és ez fel se merül részükről (naná mert akkor fizetni kéne a tandíjat... szarrágók....)


2019. ápr. 30. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Tisztázni kellett volna már a munkáltatóval, mielőtt egyetemre mentél, hogy ad-e szabadidőt az egyetem elvégzéséhez. Mivel nem ad, vagy munkahelyet váltasz, vagy feladod.
2019. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"Tisztázni kellett volna már a munkáltatóval, mielőtt egyetemre mentél, hogy ad-e szabadidőt az egyetem elvégzéséhez"


Minek. helyből azt mondta volna hogy nem ad.


Másik dolog azt tudod-e hogy a jogszabályok szerint nekem 4 nap /vizsga EXTRA szabadnap (fizetetlen !!) járna minden további nélkül tan szerződés nélkül is!!



vagyis elvileg nem kérdés hogy elenged-e mert nem hogy el kell engedjen de még vizsga 1 nap + 3 nap felkészülési időt is kell adjon.


Még 1x: szerződés nélkül is!

2019. ápr. 30. 16:43
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Tappenz
2019. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
4 nap fizetetlennel sem jutsz előbbre, a táppénz se jó, mert el lehet egyszer játszani, utána meg kirúgnak.
2019. ápr. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező: Add 1: Ha ennyire képben vagy, hogy neked járna + 4 nap, akkor miért itt kérdezősködsz?

Add 2: Lehet hogy járni járna, de nem kapsz. Ennyi. Ez nem kötelező alapból sem.

2019. ápr. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Ezt általában mindenki a szabijából oldja meg. Ja, hogy neked csak 23 nap van:? Pech. Akkor így jártál..
2019. ápr. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Ezt általában mindenki a szabijából oldja meg. Ja, hogy neked csak 23 nap van:? Pech. Akkor így jártál.."


Akkor te még a KÉRDÉST se fogtad fel!!

Gratulálok.

Mert amit leírtál annak köze nincs a kérdésemhez...

2019. ápr. 30. 19:12
 8/14 A kérdező kommentje:

" Lehet hogy járni járna, de nem kapsz. Ennyi. Ez nem kötelező alapból sem."


de bizony kötelező LENNE....


tessék:

[link]


röviden


Amennyiben a munkavállaló iskolai rendszerű képzésben részesül, a szabadidő mértékét a munkáltató az oktatási intézmény által kibocsátott, a kötelező iskolai foglalkozás és szakmai gyakorlat időtartamáról szóló igazolásnak megfelelően állapítja meg. Ezen kívül a munkáltató vizsgánként (ha egy vizsganapon a munkavállalónak több vizsgatárgyból kell vizsgáznia, vizsgatárgyanként) a vizsga napját is beszámítva négy munkanap szabadidőt köteles biztosítani. Vizsgának az oktatási intézmény által meghatározott számonkérés minősül.


A szabadidő biztosításának nem feltétele a tanulmányi szerződés, hiszen azt a munkáltató az Mt. rendelkezései szerint köteles biztosítani.



!!!


Gondolom érthető....

2019. ápr. 30. 19:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne itt sirankozz te szerencsetlen,


Faj az igazsag?

2019. máj. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Olyan cég nincs a környékeden aki partner ebben? Munkaerőhiány van, talán vkinek kellesz îgy is. Küldj körbe egy önéletrajzot próbaképpen.
2019. máj. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!