Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre járok....

Orvosi egyetemre járok. Beadhatom a jelentkezést ugyan oda, ugyan arra a szakra? Működik ez így?

Figyelt kérdés

Nagyon kusza a történetem, de a lényeg annyi, hogy rengeteg szabálynak kell megfelelni, hogy ne bocsájtsanak el az egyetemtől!

2 éve járok ide, viszont van egy első éves tárgyam (molsejt) amit nem tudtam elvégezni az őszi szemeszterben másodjára sem, ezért ami erre épül, nem engedik felvenni.


Így úgy nézne ki a következő évem, hogy 2 kötelező tárgyat tudnék felvenni, 2 szemeszterben...

Az összes szabadon választottam megvan már, rengeteg ötös, 4,3-as az átlagom a 4 félévre, de hiába, mert van egy szabály, hogy évente 15 kötelező kreditet, illetve 32 bármilyen kreditet meg kell csinálni, különben kirúgnak.

Viszont kötelezőt nem tudok ennyit felvenni, csak 6-ot.


Így hiába csinálnám meg, kirúgnának.



Szóval a kérdésem: beadtam a jelentkezésem megint, valószínű fel is vesznek, de szabad ilyet?

Tehát bemegyek a TO-ra szeptemberben és megmondom, hogy szeretnék kiiratkozni, aztán rá 1 percre hogy szeretnék beiratkozni ugyan oda?

És a kreditjeimet mind átvinném, sőt, van 2-3 rosszabbul sikeredett szabadon választott jegyem, azokat át se vinném, így mégjobb átlagom lenne!


Azért választanám ezt, mert van egy olyan szabály is, hogy kreditátviteleseknek, ha van legalább 10 kötelező kreditjük (és nekem van!), akkor egy évig semmilyen kredites szabálynak nem kell megfelelniük!


Működhet ez így?


Tanulmányi osztályon már voltam, de az égbe beszélnek csak :/ mindenki mást mond...


2019. máj. 12. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szabad, ezzel szokták sokan kijátszani a rendszert, bár a többség inkább azért, amikor kirúgják a 6. ugyanazon tárgyból tett sikertelen vizsgáért.


Viszont a helyedben elgondolkodnék inkább azon, hogy valamelyik könyebb kötelező tárgyat újrafelvenném és teljesíteném, szerintem egyszerűbb megoldás, mint az újrafelvételizés, és még évet sem kellene kihagynod emiatt, mivel gondolom idén nem jelentkeztél még.

2019. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De, jelentkeztem idén.

Nem tudok felvenni kötelező tárgyat... szóval nincs megoldás.

6 kreditet tudok felvenni es 15 kellene

Szoval akkor mukodhet :)

2019. máj. 12. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden többi tárgy ráépülös? Nincs olyan későbbi féléves tárgy aminek nincs előfeltétele? pl. 6. féléves csak példálózok.
2019. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Működik, igen. Csak van egy bökkenő. Felteszem, nem önköltségesen vagy, hanem államilag támogatott képzésen. Ezzel kapcsolatban tudnod kell, hogy mivel nem fejezted be a képzést, amire aláírtad a hallgatói szerződésed, így valószínűleg vissza kell fizetned a képzés költségét arányosan. Ami orvosin nem két fillér. Ha önköltségesen vagy, ez tárgytalan, de akkor valószínűleg nem zavarna az, hogy 1-2 félévet csúszol.
2019. máj. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4

Nem kell visszafizetnie, ha a kiiratkozástól számítva 1 éven belül újra egyetemista lesz.


Kérdező, nem tudom értetted-e, de arra gondoltam egyébként az első válaszomban, hogy vegyél fel újra egy olyan kötelező tárgyat, amit MÁR TELJESÍTETTÉL egyszer (nyilván olyat, amire nem épül semmi olyan, amit már megcsináltál, csak olyat, amire nem épül semmi, vagy csak olyanok, amiket még amúgy sem teljesítettél), hogy meglegyen a 15 kredit. Persze olyat, amit nem lenne annyira megerőltető újra végigvinni.

2019. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, értem, de 9 kreditnyit újra felvenni, szerintem nagyon sok.

Bár, ha nem vesznek fel, ez maradt B tervnek.

A tervnek viszont marad az újra beiratkozás.

Örülnék neki, ha csak 2 tárgyam lenne félévenként, normálisan tudnék rá készülni, mellette nyelvet tanulhatnék és dolgoznék.

2019. máj. 12. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a sztori vege?
2023. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A tanulmányi osztály egyáltalán nem volt segítőkész, a dékán minden kérvényem elutasította, így kirúgtak.

1 pont miatt nem vettek fel, de rá 1 évre igen. Elfogadtattam a tárgyaim, és nyomom tovább, de nehezen megy sajnos. Még van vissza 3 évem, mire orvos leszek, de már nem adom fel, bármennyi időbe és pénzbe is fog kerülni, mire elvégzem.

2023. aug. 3. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!