Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinus tényleg nehéz...

A Corvinus tényleg nehéz egyetem összeségében?

Figyelt kérdés

2019. máj. 13. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
tényleg
2019. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Valamelyik szak igen, valamelyik nem.
2019. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit tömören tettem fel a kérdést, tudnád részletezni? :)
2019. máj. 13. 22:59
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Hááááát, szó szó.


Bár én magam nem jártam oda, de eléggé sok ismerősöm igen, s hát nem úgy nehéz, mint a többi egyetem. Sokkal nyugatiasabb progresszívabb az oktatási módszerük, ami összességében a legtöbb embernek könnyebb. Kevésbé magolós, inkább gyakorlatiasabb.


De az oda járó ismerőseim azt mondták mind hogy bekerülés a legnehezebb része. Ha már bent vagy, akkor valszeg nem lesz bajod. Eléggé kevés számú az évközi ZH, vagy ha van akkor azzal vizsgára megajánlást is kapsz, és a többi.


De gondolom ahány diák annyiféle elképzelés róla

2019. máj. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha durva szakokra jársz (matematikai közgazdasági elemző, alkalmazott közgazdaságtan) akkor nehéz.


Az összes többi szak a közepes kategória. Nem is egy húdekönnyű egyetem, de nehézségben sehol sincs egy BME-hez vagy SOTE-hoz képest. Még az elit bölcsész szakok (ógörög, assziriológia, egyiptológia stb.) is állva hagyják.

2019. máj. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
86%

Szaktól, kartól függ.

Előzővel egyetértek, nehezebb, mint egy Edutus, ZSKE, vagy METU, de közel sincs akkora szopás, mint a SOTE/BME-n, vagy ELTE matek szakon.

2019. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

Szia! Corvinusos vagyok. Ha bármi kérdésed van, írhatsz privit.

A legnehezebb alpszak a Gazdmat, utána az Alkalmazott közgazd, utána a Psz és a Gazdinfó, utána a gazdmen, végül a többi nem nehéz. Mesteren a legnehezebb a Biztosítási és pénzügyi matematika.

2019. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a Corvinus színvonalas egyetem, ez azt jelenti, hogy tanulni kell, nem csak lébecolni, valószínűleg nehezebb jobb jegyet szerezni mint egy nevenincs egyetemen.... de ez inkább szakfüggő, nehéz szakok vannak, ahogy az előttem szólók is mondták.
2019. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És itt van olyan aki odajár,és elmondja milyen szakra ?:)
2019. máj. 19. 00:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Én PSzes vagyok
2019. máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!