Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE-n szerintetek csökkenni...

BCE-n szerintetek csökkenni fog a ponthatár?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években csökkent az előzetes ponthatár és bár így is magasabb volt a corvinuson de ott is csökkent. Most 428ről 400 lett a gazd. men és a ker mark. tavaly 442 körül volt szerintetek idén nőni fog vagy csökkenni?

2019. márc. 31. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most nőni fog, főleg hogy bevezetik a kötelező emelt érettségit+ nyelvvizsgàt. Persze ez sajàt vélemény.
2019. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Csökkenésre semmiképp sem számítanék, mivel most van az utolsó lehetősége mindenkinek emelt érettségi meg nyelvvizsga nélkül elkezdeni az egyetemet.

Így még az is meggondolja a jelentkezést aki 10 éve érettségizett és már dolgozik azóta is. De ha most kihagyná, lehet sosem lesz rá lehetősége egyetemre menni.. Ez sokat dob a dolgon.

Több jelentkező -> Magasabb ponthatár.

2019. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és az előzetest miért csökkentették akkor? vagy ennek így mi érteme
2019. ápr. 2. 15:54
 4/4 Blander válasza:
Már most látszik az Edu által közölt statisztika alapján hogy bár nem olyan vészesen de jócskán megugrott a jelentkezők száma és az első helyen vezet a BCE GTK az első helyes jelentkezések között. Ez várható volt azok alapján amit az előttem szólók is mondtak. Viszont ami a ponthatárokat illeti drasztikus emelés talán nem lesz de ennek függvénye lehetne az idei érettségi , csak hogy mint már korábban mondták és a statisztika is ezt erősíti meg az átlag életkor alapján ( 24 ) az szűrhető le , hogy a legtöbben már munkából jelentkeztek. Ergó kemény versenyre lehet számítani. Szoros mérkőzés lesz szerintem idén mindenhol. Még önköltségesen is szerintem ölni fogják egymást a helyekért. De azt hiszem a jövő függvényében ez érthető.
2019. ápr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!