Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti is igazságtalannak éreztéte...

Ti is igazságtalannak éreztétek/érzitek az egyetemet?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok, és azt tapasztalom, hogy mindegy, hogy belerakom a lelkem és tanulok sokat(és még úgy is érzem, hogy jól sikerült) vagy nem tanulok, ugyanúgy 2-es 3-masra sikerülnek a zh-im. Közben az "egyszer átnéztem a diákat" ismerőseim meg sorra írják a 4-es, 5-ös dolgozatokat.

Nem alacsony pontszámú képzésen vagyok (450 ponthatár), de egyre inkább butának érzem magam, vagy csak, minta teljesen random osztogatnának jegyeket.

Nektek volt hasonló élményetek? Mit csináljak máshogy? Nektek mi segített?



2019. máj. 17. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
ettől miért "igazságtalan az egyetem?? Nem lehet,hogy nem jó helyen vagy? Érdekel, amit tanulsz? "az egyszer átnéztem a diákat ismerőseid nem biztos hogy igazmondó juhászok...
2019. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

"Nem alacsony pontszámú képzésen vagyok (450 ponthatár)"


És? Vagy te a ponthatárt kötöd minden egyes szak nehézségéhez?

2019. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ez teljesen normális egyetemista érzés. Sokszor van is benne valami.
2019. máj. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Az egyszer átnéztem jelenthet elég sokat, vannak, akik mindig ezt mondják, ha nem tudják a tananyagot 100%-osan.

A ponthatár pedig nem tükrözi a képzés nehézségét, csak azt, hány államilag támogatott hely van, és ehhez képest mekkora a túljelentkezés. Vidéki egyetemek műszaki szakjaira hiába alacsony a ponthatár, attól még nem lesznek fele olyan nehezek, mint a BME.

Egyetem első 1-2 félévében pedig többet számít az, hogy tanultad-e a szakmát már korábban, mint az, hogy mennyire vagy szorgalmas. Elit gimi diákja lehet hogy könnyen boldogul a matekkal, de a műszaki/gazdasági tárgyakkal az fog könnyen boldogulni, aki azt tanulta már előtte 4-5 évig.

2019. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Valamennyire az volt. Gyógyszerészkaron például, ha a szülőknek volt gyógyszertára, akkor lehetett a gyerek akármekkora hülye, simán átengedték. A többieket meg szanaszét szívatták.
2019. máj. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Én leszek a kivétel, de engem semmiféle kirívó igazságtalanság nem ért az egyetem alatt. Amikor tanultam és tudtam az anyagot, akkor jó jegyet kaptam. Olyan persze előfordult, hogy úgy éreztem, hogy 5-ösre tudom és kaptam egy 4-est, vagy pont, hogy azt hittem max. 3-ast kaphatok, erre kicsit jobb lett. De olyan, hogy halálra tanultam magam és megbuktattak, olyan sosem volt.

Orvosira jártam egyébként.

2019. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem a képzés nehézsége miatt írtam a ponthatárt (tudom, hogy így semmit nem tükröz), hanem hogy nem arról van szó, hogy valahogy bejutottam kevés ponttal egy helyre, és most nyafogok, hogy nehéz, hanem úgy érzem megdolgoztam azért, hogy ide járhassak, ezt akartam tanulni, most viszont mélyponton érzem magam
2019. máj. 17. 12:41
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Pont úgy vagyok ezzel, mint a 6. válaszoló, csak én még negyedéves vagyok orvosin. Ha rendesen megtanulom, akkor sikerül is az esetek 90-95%-ában.
2019. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
mélyponton érzed magad- mert nehéz, jön a vizsgaidőszak.. Ne hasonlítgasd magad mások élménybeszámolóihoz, mert minden helyzet más és más. Ha elakadsz, nem érted, menj a konzulenshez, kérj segítséget. És minden nap aludj min.6 órát. Ez fontos, különben nagyon lecsökken a hatékonyság.
2019. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem az vágott mellbe, hogy itt nagyon komoly követelményszint van. Ne a zsenikhez hasonlítsd magad, az egyetem sokkal nehezebb, mint a középiskola.
2019. máj. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!