Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazságtalannak találjátok ha...

Igazságtalannak találjátok ha az alapján osztályoznak, hogy ki mennyit válaszol az órán?

Figyelt kérdés

Az egyetemen az egyik órán arra lehet óránként pontot kapni, hogy válaszolsz a kérdésre amit feltesz a tanár. Pontosabban bármit lehet mondani, akár hülyeséget is, ha megszólalsz már van egy plusz pontod, összesen 3 pluszpontot lehet kapni egy órán, a pluszpontok beleszámítanak nagyrészt a jegybe. 60 pontos lesz a vizsga, a pluszpontokból pedig 42 pontot lehet összeszedni.

Én nem szeretek szerepelni, szívesen válaszolnék a tanárnak de teljesen egyértelmű kérdéseket tesz fel, emellett nem szeretek szerepelni nagy tömeg előtt (40 ember). Kicsit igazságtalannak tartom, hogy az órán csak az extrovertált emberek tudnak érvényesülni, kb. Mindig ugyanaz az 5 ember, lényegében már azzal hogy kiejt egy szót a száján.

A tanár azt mondta hogy azért van ez hogy fejlessze a kommunikációs készségünket és a gondolkodásunkat. Mindig is utáltam az ilyen órákat ez meg pláne igazságtalan hogy a beszédet pontozza. Nyilván ha nem szeretek szerepelni nem olyan helyen fogok dolgozni, ahol előadni kell sok ember előtt, a kommunikációm az ilyen felesleges tárgyak nélkül is megfelelő lehet, szerintem 14 alkalommal nem fog tudni introvertált emberekből extrovertáltat csinálni, csak azt éri el hogy kedvetlenül járjak be órára.


2016. febr. 9. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
ja, egy szemináriumról hallottam az eltén ami ilyen, szerintem nem szar, tulajdonképpen arra késztet, hogy használd az agyad.
2016. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel még véletlenül sem fárasztasz minket azzal, hogy megoszd velünk a tárgy témáját, így nehéz a válasz. De akkor legyen ez: nem, nem az.
2016. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Projektmenedzsment
2016. febr. 9. 17:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hirtelen írtam :) pontosabban stratégiai menedzsment
2016. febr. 9. 17:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Lineáris algebránál még nem érteném, de ilyen témánál még van valami ráció ebben a módszerben.

Nincs azzal baj, ha evidens dolgokat mondunk, ha éppen az kell.

2016. febr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma pl. a Red BUllról hozott egy 6 oldalas szöveget amiben a stratégiájáról volt szó, utána fel kellett sorolni a stratégiáját, de egyet csak egy ember mondott, ha rossz volt arra is beírta a pontot. Ezért szerintem nem tornáztatja az agyat max. Méri a szövegértést.

Előző órán a stratégiáról eszünkbe jutó szavakat kellett felírni cetlikre amiket felragasztott a táblára. Ez kicsit Közelebb állt hozzám, csak nekem adott rá kapásból 2 pontot, szóval szerintem a módszere nem sokat mér csak annyit hogy aki nem szeret szerepelni az utálattal jár be órára.

2016. febr. 9. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!