Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire ciki az ha férfiként...

Mennyire ciki az ha férfiként tanítónak szeretnék tanulni? Úgy vettem észre, hogy ez inkább nőkre jellemző.

Figyelt kérdés
Most 21 éves vagyok és eddig nem igazán sikerült eldöntenem, hogy mivel szeretnék foglalkozni egész életemben, így nem volt jobb ötletem csak a tanítóképző. Érettségit és szakmát is szereztem már de rá kellett döbbennem, hogy a műszaki terület nem az én világom, konkrétan gépészként végeztem. Mennyire szerencsés manapság ez a tanítói szakma ráadásul egy férfinak?

2019. máj. 22. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ciki. Ha meg nem haragszol, én 19 vagyok, és abszolút nem gondolnám cikinek, ha egy velem (kb) egykorú srác gyerekeket szeretne tanítani.

Persze, lehet, hogy lesz aki furán néz rád, ez mindig igaz, ha férfiként elnőiesedett szakmát választasz (vagy nőként férfiasat). De ha belegondolsz, alig 100 éve még jóval több volt a férfi pedagógus.

Egyébként szerintem azért is fontos, hogy minél több férfi válassza ezt a pályát, mert borzasztó sok a válás, es az apa nélkül felnövő kisgyerek. Nekik egyfajta példakép lehetnél.

Ajánlom Balatoni Józsefet, a wmn.hu-n szokott cikkeket írni, de talán Facebook oldala is van(?). Igaz ő általános felsősöket-középiskolásokat tanít, de nagyon sok jó gondolata van arról, milyen férfiként a tanári pálya.

2019. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Mivel alacsony a fizetés, a rátermett fiúk se választják, pedig nagyon kellenének férfi tanítók.
2019. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ciki, legalábbis én így gondolom, sőt, örülnék is neki ha végre eltunnenek a nemi sztereotípiák, miszerint egy férfi ne tudna foglalkozni a gyerekekkel, vagy egy nő mondjuk műszaki dolgokkal. De h a többségnek mi erről a véleménye... Begyoposodott emberekbol sok van.
2019. máj. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 chtt ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki, sőt! Van férfi tanító ismerősöm, a gyerekek imádják (oké, jó fej is:). Iszonyúan hiányzik a férfi a pályáról. Gyere csak, ha szereted a gyerekeket és komolyan gondolod, tárt karokkal várunk.
2019. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem ciki, sőt. Az én anyukám óvodapedagógus, ami szintén egy inkább nők uralta szakma és mindig mondja, hogy sokkal több férfi kellene. Nagyon ritkán találkozik férfi pedagógussokkal, mindig inkább női kollégák vannak mindenhol, de nagyon örül neki, ha meglát közöttük egy férfit is. A gyerekeknek jót tesz, ha férfi példa is van előttük, az egész óvoda szemléletén és a gyakorlatban is meglátszik, ha van férfi pedagógus és a gyerekek is nagyon szokták is őket szeretni. Szerintem a tanítókkal is hasonlóképpen lehet ez.
2019. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bátorító szavakat! :)
2019. máj. 22. 22:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, csináld!! Nehogy visszatartson az, hogy sok a női tanító, hiszen éppen ez a legnagyobb probléma, hogy borzasztóan elnőiesedett a szakma. A férfi tanárokat amúgy is sokkal jobban szeretik a diákok, és ha belegondolok, én se tudnék egy olyan női tanárt se mondani, akit szerettem, férfit viszont annál inkább. Pedig sokkal több női tanárom volt.

Bátorításképpen: a bátyám is nemrég, 25 évesen kezdte el a tanító szakot. Nem vagy egyedül. Sok sikert!

2019. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járok veled, én is férfiként vagyok tanítóképznőn; egyáltalán nem gondolom azt, hogy cki lenne (ugyanígy a többi női társam és az oktatók is), sőt! Sok előnye van neki :) Tanítóképzőn a kipécézés helyett pont hogy jobban odafigyelnek rád :) Illetve ahogy az előttem hozzászólok egyike is írta, régen csak férfi tanító volt, szóval jól jönne az erősítés :)

(gimis töritanárom mindig azt mondta, hogy "két kezüket összerakják az oktatók, ha megy fiú is oda")

Tehát ez nem olyan mintha műkörmösnek mennél, pont az ellentetje; szóval én is csak bátorítani tudlak, GYERE! :D

2019. máj. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sose gondolkodtam ilyenen. :D Pedig rengeteget angyalok a tanító/tanár pályán/körülötte. Nálunk általános suliban volt férfi tanító (most is ott van). Szerintem ha szereti az ember amit csinál akkor nem ciki. Én is tanítóképzőre jelentkeztem szóval :D. 20/f
2019. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!