Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik egy magyar...

Hogyan zajlik egy magyar érettségi?

Figyelt kérdés

2019. máj. 23. 13:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsanat a szobeli reszere vagyok kivancsi
2019. máj. 23. 13:23
 2/9 anonim ***** válasza:
Szóbelinél 2 tétel van, 1 irodalom,1 nyelvtan.
2019. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az irodalomhoz lehet használni szöveggyűjteményt.
2019. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bemész, kihúzod a tételeket(1 irodalom 1 nyelvtan) és kapsz 30 percet kidolgozni. Írsz vázlatot, megkeresed a szöveggyűjteményben a verseket amikről beszélni akarsz (persze ha olyan a tétel). Kimész, előadod. 10 perced van az irodalomra és 5 a nyelvtanra.
2019. máj. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem köszönöm és akkor az igaz hogy pl verset is kell elemezni szóbelin is irodalomból?
2019. máj. 23. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan a tétel, akkor igen.

Mondjuk kihúzod Ady magyarságköltészetét.

Pár mondat a költészetéről, Adyról úgy általában.

Általad választott 1-3 vers rövid elemzése, felhívod a figyelmet, miért kapcsolódol az adott vers a magyarságköltészethez.

Lezárás még pár mondat.


Szóval nem kell hosszadalmasan elemezni, de az adott szempont szerint mindenképp. Meg néhány fő jellemzőt, ha ismertebb vers.


De ha mondjuk Kosztolányi Édes Annáját húzod, akkor ott nyilván nem kell verset elemezni, ott a regényről kell beszélni.

2019. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a segítséget.Nyelvtanra kevesebb idő van akkor gondolom ott nem kell ilyesmiket csinálni.
2019. máj. 24. 14:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyelvtanból mindig van egy gyakorlati feladat is. Pl, én annó a msh törvényeket húztam és kaptam szavakat, hogy mondjam meg, ott melyik törvény érvényesül.
2019. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jézus isten
2019. máj. 27. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!