Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre ha valaki beiratkozi...

Egyetemre ha valaki beiratkozik és elkezdi aktívan az adott félévet, de betegség miatt kikell iratkozni a, akkor lehet passzív altatni azt a félévet?

Figyelt kérdés
Milyen betegsegek esetén van ez így, súlyos depresszió esetében elfogadják az igazolást?

2019. máj. 25. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Nem írtad már ki ezt a kérdést egyszer, máshogy megfogalmazva? Miért nem hívtad fel azóta a TO-t?!


Az első félévet nem lehet passziváltatni, maximum méltányosságival. De visszamenőleg (már ha te ugyanaz vagy aki feltette már korábban a kérdést), egyáltalán nem biztos, hogy elfogadják. Továbbra is azt mondom, hogy veszíteni valód nincs, de csak a TO-n tudják megmondani, hogy egyáltalán van-e értelme megpróbálni.

2019. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

^ Ahová én járok lehet, én is passzív félévvel kezdtem, egyetemfüggő hogy engedik vagy sem.


Kérdező, ennél bonyolultabban nem is írhattad volna ki a kérdést de szerintem értem mit akarsz.

1. Kiiratkozni akkor kell ha már nem akarsz soha erre a szakra járni, ha egyszer kiiratkozol újra kell felvételizned ha esetleg folytatni szeretnéd a tanulmányaid ezen a szakon.

2. Ha előre tudod hogy passziválni akarsz, miért akarod aktívan elkezdeni? Ha lehet indok nélkül passziválni, beiratkozás után szimplán passziváld a félévet, ha kell kérelem akkor meg beiratkozás után rögtön kezdd el intézni hogy még a regisztrációs időszak lejárta előtt meglegyen. Súlyos depresszióval megkapnád, szakorvosi igazolást kell majd csatolni kell a kérelemhez. Utólag kérvényezni rizikós, de igazoltan súlyos depresszióval még úgy is van esélyed.

2019. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hétfőn mindenképp utanajarok, hogy mit is lehetne tenni. Viszont az egyetem helyett esetleg nem az oktatási hivatalnal kellene erdeklodnom?
2019. máj. 26. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem. Az egyetem tanulmányi osztályával kell kapcsolatba lépned. Az OH ilyenekkel nem foglalkozik, nem is tudna, ez a szóban forgó egyetem hatáskörébe tartozik.
2019. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!