Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem kiiratkozásnál ez...

Egyetem kiiratkozásnál ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Ha ugye 1 éven belül másik szakot kezdek, szakváltásnak minősül, nem kell visszafizetnem.


Ez így van akkor is, ha alapképzésről felsőoktatási szakképzésre váltok?


2019. máj. 26. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a megszűnéstől számított egy éven belül, felvételi eljárással másik hallgatói jogviszony jön létre, az ösztöndíj folytatódik, függetlenül attól, hogy az új képzés milyen finanszírozási formájú. Ebben az esetben az oklevélszerzési határidő szempontjából az újabb szak képzési ideje lesz irányadó, és a kötelezettségekbe a korábbi ösztöndíjas félévek beszámítanak.


Mivel a felsőoktatási szakképzés is hallgatói jogviszonnyal jár ezért, szerintem ezt lehetséges igen.

2019. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a megerősítést! :)
2019. máj. 28. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!