Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik matek szakra jártok,...

Akik matek szakra jártok, szeretitek?

Figyelt kérdés
Végeztetek, vagy még jártok? Utólag jó döntés, hogy oda mentetek? Mihez kezdetek majd vele?

2019. máj. 27. 20:02
 1/6 anonim válasza:
36%
Matek szakon vagyok egyenlőre kilencedikesként, baromira megéri, imádom a matekot, hosszútávon valószínűleg felveszem fakulációszinten a fizikát és villamosmérnökire megyek tovább
2019. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem voltam elég egyértelmű: egyetemi szakra gondoltam. (A gimnáziumban nem szakok vannak, hanem tagozatok és fakultációk amúgy.) De köszönöm a válaszod, és sok sikert kívánok!
2019. máj. 30. 21:55
 3/6 Baluba ***** válasza:
100%
Most végzek mscn. Én szerettem, bár utolsó félévre eléggé belefásultam. Egy pillanatra sem bántam meg, hogy ide jöttem, újra ezt választanám. Elhelyezkedéssel nincs probléma, már 1 hónapra előre megvan a kellemea kis állásom a pénzügyi szektorban.
2019. máj. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Tanultál még mellette pénzügyet, vagy a sima matek ennyire kelendő, hogy rögtön visznek?
2019. máj. 31. 09:31
 5/6 Baluba ***** válasza:
100%

Sima ELTE alkalmazott matematikus, számítástudomány szakirany.

Állásinterjún kérdeztek pénzügyi ismereteket id, de semmit nem tudtam, így is felvettek. Lényegében programozni fogok, valszámos dolgokat, tehát meg csak szakirányban sem egyezik.

Azt azért meg kell jegyeznem, hogy OTDK helyezett voltam, ezt elvileg értékelik a cégek.

2019. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En nem ilyen szakra járok, de az utolsó kérdésedre tudok válaszolni.


[link]


A matek szakosok egyik része tanárnak megy tovább, a többi része pedig vagy programozónak, vagy pénzügyi teruletre. Matek alapkepzesrol gyakori, hogy gazdasági mesterre megy tovább az ember, pl biztosítás és penzugyi matematika szakra. Egy kis infóval, vagy gazdasági szakkal megtolva elég ütős tud lenni.

2019. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!