Ti milyen szakra jártok egyetemen? Szeretitek, vagy néha úgy érzitek rosszul döntöttetek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 3. 15:05
 1/3 A kérdező kommentje:
már aki jár egyetemre attól kérdezem :)
2013. nov. 3. 15:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Környezetmérnök szakra járok, és a szakmai dolgokat nagyon szeretem, de a szakot magát gyűlölöm.

Az a gond, hogy kiforratlan, nálunk különösen nem tudják, hogy mit kellene oktatni ezen a szakon. Ráadásul valahogy a szakmai tárgyak a könnyebbek és a töltelékek a nehezebbek. De nemcsak mi érezzük így, hanem anyagmennyiségre is...

Az is kellemetlen, amikor "nem tudom" választ kell adnom olyan kérdésekre, miszerint mivel fogok foglalkozni diplomázás után vagy merrefelé lehet elhelyezkedni...


Sok gyakorlat kellene egy ilyen területre, ehhez képest alig csinálunk valamit. Bemagoljuk, hogyan kell mérni, próbál a tanár rávezetni, miért úgy, de alig-alig mérünk valamit.

Közben egy csomó dolog mozgatja a fantáziámat, és nincs lehetőség rá...


Másra se gondolok, mint arra, hogy rossz szakot választottam. :(

2013. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pénzügy és számvitel. Nagyon szeretem, egyáltalán nem bántam meg, pedig akadtak páran, akik féltettek tőle, mert úgy érezték, nem illik hozzám ez a szak.

Az tetszik benne, hogy rendkívül sok hasznos dologról tanulunk, tényleg látom mindennek az értelmét, s látom a szükségességét, hogy meg kell tanulnom, mert ezzel a tudással fogom végezni majd a munkám a jövőben.

Nem mondom, hogy könnyű szak, de korrekt módon elvégezhető, ha szeretsz és tudsz is tanulni.

:)

2013. nov. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!