Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek az egyetemi kollégium...

Milyenek az egyetemi kollégiumok? Közösségi élet, higiénia, alkalmazkodás, stb. Főleg Bpest érdekel.

Figyelt kérdés

Jó és rossz egyaránt érdekel.

Gondolok itt az alkalmazkodásra, higiéniára, helyre(szekrény,asztal),az anyagiakra, főzés, mosás.

Mindenre ami esetleg eltér az otthonitól.

És hogy először csak a szociális háttér, lakhely távolság alapján bírálják el, és nem veszik figyelembe a középsulis eredményeket?pl egy Pécs környéki gyereknél aki Bpestre menne, szülei keresők, anya:gyógytornász-havi netto 80-90ezer, apa:könyvelő, és kocsmát vezet és van még egy 13éves hugi, akkor annak mennyi esélye van bekerülni?


2010. júl. 7. 20:29
 1/3 czibles ***** válasza:
semmi esélyed, mert nem tudjuk, hogy melyik intézménybe fogsz menni.
2010. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ekkora távolsággal van esélyed, lakhely távot néznek (vonatjegy alapján) ill a szülők fizetését (egy főre jutó havi jövedelem)

Én az ELTE Kőrösi kollégiumában laktam 4 évvel ezelőttig másfél évet. Nem bírtam. 3 fős 15 m2-es szobák, közös wc, mosdó, fürdő nem volt ugyan koszos, de azért látszott, hogy naponta csak 1x takarítják. A folyosókon cigiztek, oda hamuztak, az nagyon koszos volt délutánra. PApírvékony falak, hangzavar, folyamatos buli... Szóval aludni és tanulni nem a legideálisabb (persze van könyvtár, el lehet volnulni az udvaron is), de inkább csak azoknak jó, akik nincsenek ott egész nap, jó az alvókájuk és mulatozni akarnak. :)

2010. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
intézményfüggő. a mi kolink tiszta, csendes, de szórakozni is van lehetőség esténként...
2010. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!