Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ElTE-s jogász hallgatók!...

ElTE-s jogász hallgatók! Milyen tapasztalataitok vannak ezen a szakon?

Figyelt kérdés
Elégedettek vagytok a szakkal? Sokat kell tanulni? Mennyire volt nehéz bekerülni? Hányad évesek vagytok? Miből emelteztetek? Államin vagy önköltségesen vagytok? Minden érdekel, más egyetemen tanulók véleménye is. :) köszi
2019. jún. 2. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha előről kezdhetném, akkor tuti pázmányra megyek. Sokkal hallgatóbarátabb. Elvileg mi vagyunk a legjobb egyetem, de ez nem az oktatók érdeme, hanem mert a legtehetségesebb hallgatók ide jönnek.

Szerintem nem éri meg az elte-s diploma ezt a sok felesleges szivatást. Olyan szégyentelen vizsgáztatások vannak, hogy egy-egy esetet simán lehozhatna az index.

Össszességében: pázmányos ismerőseim elégedettek mind, eltesek utálják.


Harmadéves elte-s.

2019. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ákos510 ***** válasza:
100%

Szintén elte, küzdő elsős. Bennem még van motiváció, hogy megküzdjek az eltével és itt szerezzek diplomát. Szóval az itt felvonultatott érveim az első éves tapasztalataimra vonatkoznak.


PRO:

- Nekem nagyon tetszik az egész hangulata, az épület.

-Nagyon jó csoportom van, segítjük egymást, frankó hallgatótársak.

-Felsőbb évesek rendkívül segítőkészek

-Vannak tanárok, akik nagyon segítőkészek, felkarolnak

-Vannak olyan tanárok, akik azonnal rendelkezésre állnak, megküzdenek néhány pluszpontért

-Mentorprogram

-Nyelvi lehetőségek széles tárháza

-Csak az nem talál magának szervezet, aki nem akar. Én rögtön elsősként csatlakoztam többe.

-Nagyon szeretem az előadásokat

-Érvelési technikák nagyon gyors fejlődése


KONTRA:

-Szubjektív értékelési rendszerek több tantárgynál

-Földi András

-Fölösleges szivatás (engen róma2-ről kivágtak, mert rosszul alkalmaztam egy ablativus esetet egy latin kifejezésben)

-Idióta új tanrend

-Tapló, beképzelt, önbecsülésromboló, frissen végzett szemináriumvezetők

-Itt a megajánlott jegy max. Pázmányos haveroktól

-Elég sok a beképzelt hallgató (Lásd a Pázmány lenézése, Károli semmibe vétele)


Igazából ennyi kb. Én nwgyon szeretek ide járni, úgy érzem megtaláltam a helyem, de tény, hogy sokszor fölöslegesen nehéz, vagy a tanárok nagyon megpróbálják azt éreztetni, hogy nem vagy semmi. Ilyenkor megnézek egy-két videót a jogászavatásról és újra motivációt nyerek.

2019. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
34%

Valóban eléggé megy a szívatás az ELTE-n, viszont alázatra és szorgalomra, kitartásra tanít.

Azért van különbség egy ELTE-s és más jogi karon végzett munkamorálja és alázata között, akikkel együtt dolgoztam ELTE-sekkel mind elképesztően ambíciózusos, tehetséges volt, szorgalmas míg néhány kivételtől eltekintve más jogi karon végzettekről ez nem volt elmondható közel sem, illetve a jogi gondolkodásmódban láttam még eltérést, sokszor a tudásban.

Az ELTE-n jól bevasalják, részletesen a joganyagot a hallgatón, kap egy biztos jogi tudást, amire a praktikum során építeni tud, én még nem találkoztam olyan ELTE-sel akivel nem lettek volna elégedettek a munkaadók (nagy részük a legjobb ügyvédi irodákban helyezkedik el).

Kemény 5 év vár rád (jobb esetben), viszont megéri, mert tényleg a legjobb jogi kar magyar viszonylatban (ha külföldhöz hasonlítom lenne mit fejlődni bőven). A legtekintélyesebb, tudományos fokozattal rendelkező jogászok itt oktattak, illetve oktatnak, akiktől megtisztelő tanulni, illetve az órájukat látogatni. Nagy sok közösségi lehetőség van a fejlődésre pl.TDK, Bibó, JÖSZ stb., szintén kiemelkedő az egyetem nemzetközi kapcsolatrendszere pl.Erasmus, rengeteg versenylehetőség (lásd Jessup, amit az ELTE nyert meg idén az egész világ jogi karaival versenyezve). A munkaerő-piacon az ELTE-hez egy minőséget társítanak, nem véletlen. Sokan mentek át Pázmányra az én csoporttársaim, évfolyamtársaim közül, az ELTE tényleg nem ment nekik, a Pázmányon viszont szárnyaltak és élvezték. Ha könnyebb, stresszesebb úton akarsz jogi diplomát szerezni ne menj az ELTE-re, ha hajlandó vagy nem kevés időt, energiát beleölni a tanulmányaidba, akkor egyértelműen ELTE. A hallgatói kiválóság alapján is látszik, hogy a legjobbak ide jelentkeznek első helyen és kerülnek be, így egy tényleg jó, alkotó közösségbe kerül be az ember.

2019. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!