Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet Cseh, Finn, Dán nyelvekb...

Lehet Cseh, Finn, Dán nyelvekből érettségizni?

Figyelt kérdés
Nem találom sehol hogy akkor most miből is lehet érettségizni , mármint nyelvből . Jelenleg 10.o végén vagyok , és a felsorolt nyelvek egyikéből mennék intenzív nyelvtanfolyamokra , a kérdés az lenne hogy a felsorolt nyelvekből lehet e érettségizni ? Válaszokat előre is köszönöm.

2019. jún. 3. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak azokból a tantárgyakból lehet érettségizni, amelyeket legalább 2 évig tanultál középiskolában. Az Oktatási Hivatal oldalán viszont szerintem megtalálod, hogy az általad felsoroltakból lehet-e egyáltalán vizsgázni, de szerintem a cseh nyelvből egészen biztosan. Ha mégsem találod meg, akkor esetleg az iskolában is rákérdezhetsz a vezetőségnél.
2019. jún. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát a honlapon nem találtam , sajna .
2019. jún. 3. 09:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írta előttem, abból érettségizhetsz, amit legalább két évig tanultál az iskolában.


Többre mész, ha nyelvvizsgázol a nyelvből, hidd el. :)

2019. jún. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké , azért köszönöm a választ .
2019. jún. 3. 10:21
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát megkérdeztem az ofőt és azt mondta hogy nem kell 2 évig tanulnom suliban a nyelvet , és hogy mások is érettségiztek már olyan nyelvből amit egyáltalán nem tanultak iskolában . Most akkor amit irtatok az állami sulikra vonatkozik?
2019. jún. 13. 05:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen államira,

Ha emelt érettségit teszel és jó lesz elv kapsz nyelvvizsgát is

2019. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!