Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen volt emelt törin...

Milyen volt emelt törin érettségizni?

Figyelt kérdés
4 tankönyvből tanultatok, hány pontot kaptatok? Milyenek voltak a vizsgáztatók?
2019. jan. 22. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Órai jegyzetekből tanultam, illetve az egyik kidolgozott témakörös könyvet elolvastam egyszer. 90%-os lett az érettségim, a szóbeli max. pontos. Rendesek voltak.
2019. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
#1: nem is voltál tagozaton sem?
2019. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na ugye vagy én sem vagyok tagozatos
2019. jan. 22. 19:03
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 Nem voltam tagozatos. Azzal egészíteném ki a válaszomat (a kérdezőnek is leírtam privátban), hogy a középiskolában végig rendszeresen készültem történelem versenyekre (és nyilván részt is vettem rajtuk), ehhez pedig végig aktív tanári segítséget, támogatást kaptam, akárcsak az érettségire készülésnél, és szerintem ez is nagyon fontos tényező. Továbbá azt is elfelejtettem leírni, hogy a korábbi évek feladatsorait is oldottam (közepet és emeltet is), ez is nagyon hasznos tud lenni. Ellenben az írásbelire készülésnél a különböző feladatgyűjteményeket kerülném, mivel hiába állítják, nem olyan feladatok vannak bennük, mint az érettségin, hanem jellemzően nem egyértelmű és idiótán megfogalmazott feladatok. Amit még külön is nagyon érdemes gyakorolni, az az esszéírás.
2019. jan. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 80 %-os lett, 2017-ben vizsgáztam. Én abból könyvből tanultam, amiben ki vannak dolgozva a szóbeli tételek. Ugyan az írásbelin mást is kérdezhetnek, de a hiányzó részeket hozzátanultam a tankönyvből. Fakultációra jártam töriből és nagyon jó tanárunk volt, de még tizedikben egy borzalmas tanárunk volt, szóval a tizedikes anyag teljesen kimaradt. Az írásbelim 80 % lett, de az esszéimet nagyon lehúzták, kicsit sajnálom, mert csak a teszt nagyon jól sikerült, 90 % lett. A szóbelim is 80 % lett, jó tételt húztam, csak egy kicsit túl izgultam, de rendesek voltak a vizsgáztatók. Az előttem lévő nagyon gyengén teljesített, mégis próbálták bátorítani és rávezetni a megoldásokra.
2019. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!