Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gáz szerintetek a FOSZK?

Gáz szerintetek a FOSZK?

Figyelt kérdés
260 pontom van, így csak FOSZK-ra fognak felvenni, bár megjelöltem egy földrajz szakos akapképzést is. FOSZK-os jelölésem pedig kereskedelem és marketing. Gáz-e a FOSZK? Végezzem el, ha felvesznek, vagy inkább ne? Páran mondták, hogy több értelme lenne, mint a földrajznak. Viszont Alapkézéshez akkor is kellene egy emelt szintű érettségi.
2019. jún. 4. 21:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként jobban is érdekel a kereskedelem.
2019. jún. 4. 21:01
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem tartom gáznak, viszont nem olyan könnyű elhelyezkedni vele mikor már így is rengeteg diplomás közgazdász van. Ha felvesznek szerintem kezd el, meglátod mennyire érdekel és ha szeretnéd ezt tovább tanulni akkor csinálj meg hozzá egy emelt érettségit és be tudsz kerülni alapszakra, habár valószínűleg csak önköltségesre (nem tudom mi az állami ponthatár most, de legutób még 420-450 fele voltak gazdaságin, most talán 400 körüli).
2019. jún. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ha a FOSZK-ról automatikusan átvesznek utána BSc-re és be is számítják a tantárgyaidat, illetve a FOSZK MELLETT elmész szakmai helyre dolgozni, akkor nem annyira gáz. De egyébként csak a FOSZK-ra nem bíznám az életemet ebben a szakmában, mert hatalmas a BSc szintű túlképzés.


Nem tudom, hogy fiú vagy-e vagy lány, de vannak OKJ-k amelyek ennél többet érnek, ilyen például a villanyszerelő, telefonszerelő, az összes építőipari munka és a sportedző (ha sportolsz).

2019. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ismerősöm, valami könyvelő FOSZK-ra járt, és mesélte, hogy ők sokkal gyakorlatiasabb oktatást kaptak, mint azok, akik BSc-n tanulták ugyanazt a szakot, plusz nem vesztett semmit, mert az összes kreditet be tudta számítani egy alapszakos diplomába, így végülis ugyanannyi idő alatt lett meg neki a diploma.
2019. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy gáznak nevezhető, ha valaki próbál lehetőséget teremteni magának a tanuláshoz. A gáz az lenne, ha otthon lennél és semmit se csinálnál.


A földrajzos diploma önmagában semmit nem ér, ellenben egy pénzügyi foszk jól jöhet.

2019. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Esetleg tanárként lehetne elhelyezkedni azzal, mondjuk ezt csak úgy mondta valaki, de ahhoz kifejezetten tanárképzésre kellene menni. Nem, nem akarok tanár lenni. XD Ezzel a ponttal meg főképp.
2019. jún. 10. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ha erős az idegzeted menj tanárira.. a mai generáció nem könnyű eset :D
2019. jún. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!