Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri orvosira menni?

Megéri orvosira menni?

Figyelt kérdés

Most érettségizek, és eredetileg jogra szerettem volna menni, de nagyon elrontottam a töri érettségim, és nem fognak felvenni államira, a költségesre pedig nincs pénzünk. Megéri szerintetek újra kezdeni egy teljesen más irány felé, vagy érettségizzek le jövőre újra töriből, hátha jobb lesz? Amit nemtudom megtudnék e csinálni, már a szóbelire se nagyon akarok tanulni, mert látom, hogy felesleges úgymond, mert már biztos nem lesz meg a pontom. Mást nem is jelöltem meg a jogi egyetemen kívül, arra gondoltam akkor elmegyek okj-re ha nem vesznek fel, de most az orvosi a másik amibe gondoltam bele kellene vágni. Mert az 5.tárgyam érettségin bioszból volt és igaz, hogy csak közepen, de az írásbeli 96% lett.

Szerintetek mit csináljak?



2019. jún. 5. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne azért válassz egy másik szakot, mert rosszul sikerült az érettségi, hanem mert elhivatottnak érzed magad és tényleg érdekel. Ha nem érdekel a jog, akkor persze nincs értelme menni.
2019. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A töri szóbelit mindenképp tedd le, készülj rá, hátha összejön.

Egyébként én azt ajánlom, hogy alaposan gondold át mivel szeretnél foglalkozni. Az orvosi nem való mindenkinek, nagyon erős természettudomànyi érdeklődés kell hozzá. A kémia és fizikai tárgyak is is nagyon nehezek lesznek.

Ha érdekel és el tudod képzelni magad benne, akkor szerintem hajrá.

De a jogit sem vetném el, ha eddig az érdekelt.

Egyébként újra tudsz felvételizni egyetemistaként is. Nem tudom mennyi jogin a koltsegterites, de ha elkezded diákhitellel, akkor le tudod tenni az érettségit közben és újra tudsz felvételizni. Vagy esetleg àtkérni magad is opció lehet? A mi szakunkon sokan csinálják így.

2019. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon megéri orvosnak menni, sokkal jobban, mint ügyvédnek.
2019. jún. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Arra menjél amire elhivatott vagy, ez esetedben gondolom a jogi pálya inkább. Kényszerből ne jelentkezz olyan szakra ami nem érdekel, hiába az egyik leg nagyra becsültebb pálya az orvosi. Valszeg csak kiesnél a suliból és az idődet pazarolnád ha nem érdekel annyira.
2019. jún. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Jogra akartál menni, meg sem jelöltél mást. Most mégis honnan rántottad elő ezt az orvosi ötletet? Mindegy, csak dr. legyen, vagy mi a franc?

Mert kb. így hangzik a kérdés.

2019. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Annak megéri, aki orvos akar lenni, de még lehet nekik se. 6 éves képzés, sok és nehéz. És relatíve alacsony fizetéssel kezdesz ahhoz képest, hogy mennyi energiát kell belefektetni. Én orvosin vagyok, de azért mert ezt akarom csinálni, nem a presztízs vagy a fizu a fontos. Gondolom ebből a szempontból kérdezted, hogy megéri-e.
2019. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy ez nem annyira különleges, hogy valakit mind a kettő terület érdekel.

Nekem volt több olyan ismerősöm, aki mind a kettőt megcsinálta, azóta egészségügyi joggal foglalkozik. A két szaknak ugyanis van közös pontja, nálunk a joghallgatóknak volt, hogy biztosították például elmehessenek igazságügyi orvostani boncolásra is, műhibás ügyeknél szintén a jogtudomány és orvostudomány találkozik. Volt olyan évfolyamtársam, aki erőteljesen gondolkodott, hogy jog vagy orvosi, végül jog mellett döntött.

Ami szempont lehet szerintem, hogy jogászokból sok van, orvosokból kevés és az orvosi diplomával külföldre is tudsz menni, jogival egyáltalán nem. Mind a kettőhöz kell egy hivatástudat, ezt neked kell érezni, de jogászként szerintem ma nehezebb érvényesülni mint orvosként, mivel sok jogász végez a munkaerő-piacon sokszor irreális elvárásokat támasztanak sokszor ma már a frissen végzett jogászokkal szemben. Az is egy szempont lehet, hogy elmész orvosira mivel abból csak nappali van, jogot pedig megcsinálod levelezőn később ha szeretnéd. Az érettségit ne vegyed most lazán attól még szerintem, maximum újra leteszed majd, inkább azt döntsed el, hogy akarod-e mind a két szakot vagy csak az egyiket és akkor melyiket.

2019. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát nemcsak a jog érdekel, ami igaz hogy a kérdésemből nem derül ki. És nemcsak az a fő szempont hogy jujj legyen egy dr.-im mindegy miből. Azért menten éppen 10.ikbe biosz faktra, mert gondolkodtam az orvosin, mert nagyon szívesen csinalnam, csak kémiából nem indult fakt, ezért úgymond letettem róla, mert eredetileg humán szakon vagyok, és maradt a másik verzió, a jog.
2019. jún. 5. 22:30
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Hiány van az orvosokból, úgyhogy érdemes annak tanulni, ha elhivatott vagy és tényleg szeretnéd.
2019. jún. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor éri meg, ha tényleg érdekel és szeretnéd. Akkor viszont jó dolog, hasznos diplomát ad, sok ága-boga van az orvoslásnak, amiben el lehet helyezkedni, mindenki találhat őt érdeklőt. De ha csak azért választanád, mert a jog nem jött össze, és valamit csinálni akarsz, a biosz közeped meg jó lett, és emiatt ez jutott eszedbe, akkor nem ajánlanám pont ezt. 6 év alsó hangon, nagyon sok időt el is visz, ha nem érdekel tényleg, akkor kínlódás lesz. Üdv, egy frissen végzett.
2019. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!