Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri az emelt szintű nyelvvi...

Vsak Béla kérdése:

Megéri az emelt szintű nyelvvizsga (orvosira)?

Figyelt kérdés
Orvosira készülök, de bárhol olvasom, nem találom, hogy szükséges-e ahhoz, hogy felvegyenek. Esetleg csak többletpontnak jó, vagy emeli a jövőbeni fizetésem?

2019. febr. 26. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Felsőfokú nyelvvizsga van meg emelt szintű érettségi.

Tekintve, hogy nektek már két emelt szintű érettségi kell a bejutáshoz, nem kaptok plusz pontot nyelvvizsgáért.

Ha jó vagy az adott nyelvből, szeretnéd letenni, tedd le.

De a hazai orvosi szempontjából teljesen mindegy. Diplomához egy középfokú kell. Többet nem fogsz keresni felsőfokúval.

2019. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Nem értem.. ha orvosira akarsz menni csak van annyi eszed hogy rájöjj semmilyen többletpontot nem fog adni. Akkor csak ha 45% alá írod az egyik emeltet.. akkor meg aztán esélytelen hogy bejuss.
2019. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. kommentelő: ha jól tudom 1 középfokú nyelvvizsga kötelező (egyébkémnt bocsi elírtam az emeltet felsőfokúnak értsd), és azon felül szerintem kapunk többletpontot. pl. közép német és közép angol esetén egyért 28at, legalábbis így gondolom.


2.Nem tudom, hogy kinek mennyi esze van, de az 50 többletpont (eddig) azért jár(t), ha 45% FELETT teljesít az ember. Mivel orvosira rengeteg pont kell, így evidens, hogy jól írom meg vagy felejtős az egyetem.

2019. febr. 26. 19:39
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Hogy kapnál többletpontot a nyelvvizsgáért, ha már a két emelt érettségi miatt megkapod a maxot?
2019. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mivel egy emelt szintű érettségi kötelező, így arra többletpont nem jár. Nyelvvizsgára is max 40 jár, ami 2 közép-(lehet most már 3 lenne annyi) vagy egy felsőfokú.
2019. febr. 26. 20:16
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező a 2020-as felvételiről beszél. Tudtommal még nincs semmilyen konkrét, hivatalos információ arról, hogy lesz 2020-tól a felvételi, eddig csak találgatásokat olvastam, de javítsatok ki, ha tévedek.
2019. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Megéri, ha művelt ember akarsz lenni, aki a magyar internet és szakirodalom megkérdőjelezhető minőségű szövegeinél többet és jobbat akar olvasni. Emeli a fizetésedet, ha elég jó vagy, mehetsz Londonba szarrá keresni magadat.
2019. febr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem midnen szempontból jól jön a nyelvvizsga, egyrészről szerintem nyelvvizsgapótlékot kapsz majd érte a fizetésednél, másodrészt pl. külföldre jó belépő persze ha olyat csinálsz, amit külföldön is elfogadnak.
2019. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2021-ben fogok érettségizni és szintén orvosira készülök.

Mivel egy középfokú nyelvvizsga és egy emelt érettségi kötelező, én a (német) középfokún kívül felsőfokú angolt is csinálok, ami +40 pontot jelent.

Így összesen a maximum száz többletpontból 90 lesz meg. Ennél jobb "taktikát" nem tudok elképzelni.

2019. máj. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha valóban az lesz, hogy a kötelező emelt és a kötelező közép nyelvvizsga miatt nem kapsz, csak 50 többletpontot, akkor megérheti a felsőfokú nyelvvizsga, 40 pontért. De lehet, hogy az a 10 pont veszteség már sok. Ezesetben a kötelező emelt lehetne egy emelt angol érettségi, plusz ugye a biosz+kémia, amiért járna az 50-50 pont. Valahol valaki írta ezen az oldalon, hogy csak szakspecifikus emelt lehet, így emelt fizika kellene a biosz kémia mellé, de azért ez már túlzás lenne, nem hiszem, hogy eddig nehezítenék a bejutást. Konkrétan nem lenne orvos. Mindenesetre ha leteszel egy angol felsőt, bajod nem származhat belőle, nekem is megvan, és itt orvosin jól jön az angoltudás.
2019. máj. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!