Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 10 nap alatt hogy tudnám...

10 nap alatt hogy tudnám ezeket megtanulni a szóbelire?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 4 tantárgyból érettségizem: magyar, angol, közgáz, történelem.

Magyarból van 20-20 tételünk, abból már megy vagy 10, töriből 20 és abból csak 2-3 megy, angol az simán megy szinte mindegyik, csak a szituk nem, és a közgázból is 20 van, abbol is csak 3 megy kb.

Hogy tudnék megtanulni 10 nap alatt kb 65 tételt, úgy, hogy ne a minimum szintet suroljam?

Tudom, tudom, későn kezdem el, de valahogy sosem tudtam rávenni magam a tanulásra.. Ezért ha valaki tud valami hatékony módszert, akkor kérem segítsen!



2019. jún. 6. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából 2 lehetőség áll előtted.


1. Ha nem vagy egy nagy dumás és nem jó az asszociatív, kreatív éned, nem vagy elég határozott és nem tudod eladni magad, akkor marad a megszakadás. 6 tétel/nap, telefon kikapcsol, net lehalkít és magolsz mint a kisangyal.


2. Ha képes vagy kombinálni, összefüggéseket feltárni, el tudod magad adni, határozottan tudsz fellépni, akkor a következő a helyzet:

Melyik tárgy megy a legrosszabbul. Azt helyezed prioritás alapra. Mondjuk én ettől függetlenül a közgázt tanulnám, mert ott nem lehet mellébeszélni. Ott tényeket követelnek.


Második helyen a történelem áll, ott már van bullshit faktor, tehát ha átlátod az összefüggéseket, pár évszám benyögésével kihúzhatod magad kettesre egy kis rizsázással.


Magyar az nagyon jól rizsázható, kell hozzá háttértudás, de egy elemzést anélkül is meg lehet csinálni, józan ésszel.


Angol meg megy azt mondod.


Szóval a metódus. Megtanulod azt ami nem rizsázható, a többit meg csak átnézed, átlátod és megpróbálod eladni a "semmit" a vizsgán. Azaz rizsázol. Ha látják rajtad, hogy határozottan lépsz fel, nem makogsz, nem ő-zöl, akkor nem is figyelnek annyira, főleg, ha már sokadik felelő vagy.

Egyszerűen szelektáld ki a tételeket. Szánj rá 2 órát. Rakd őket összefüggés szerint halmokba. Azokat tanuld meg, amiket marhára nem tudsz, amily halmokat jobban átlátsz, azokat csak párszor olvasd át, vagy hagyd későbbre ha lesz rá időd.


Persze a szerencse faktor - mint az életben mindenhol - itt is hatalmas! Ha jól húzol nyert ügyed van, ha rosszul izzadnod kell!


Én így játszottam le anno az érettségimet.

2019. jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Persze, az alap valszeg a fejedbe van, én is emelt szóbelire csak 1x átolvastam őket, kezdj enki most és sikerülni fog.
2019. jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tegnap is 5-öt tanultam, és még most is emlékszem rá, hiába vegyes volt, csak azért bennem van a para. Sosem volt az erősségem a felelet.. Csak mi van, ha 5-6osával sem fog menni a 65 tétel?
2019. jún. 6. 11:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem abszolút nem megy egyik tétel sem, ha nyugtat, még 10-et sem tudok a 120-ból...
2019. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!