Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha újrafelvételizek az egyetem...

Ha újrafelvételizek az egyetemre ahová eddig jártam akkor elfogadják a már teljesített tárgyakat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy megszűnik az egyetemi hallgatói jogviszonyom. Szeretnék újrajelentkezni ugyanoda amint lehet. A kérdésem, hogy a már teljesített tárgyaimat el tudom-e fogadtatni, hogy ne kelljen mégegyszer megcsinálni? Ha igen, ennek mi a módja?


Köszönöm a segítséget!



2019. jún. 6. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérelmet kell beadni a TO-n. A nagyját valószínűleg el tudod fogadtatni, de mivel a mintatanterv mindig változik lehet lesznek tárgyak, amik már nincsenek benne vagy más van helyette.
2019. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves első, köszönöm, ment a zöld kéz!


Annyit kérdeznék még, hogy ha jól sejtem, akkor ezt a procedúrát a felvételi határozat megérkezése után kell végrehajtani? Illetve személyesen, vagy a neptunon keresztül? Kell valamiféle igazolást kikérnem a teljesített tárgyakkal kapcsolatban?

2019. jún. 6. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj be a tanulmányi osztályra vagy hívd fel őket/írj nekik emailt az a legbiztosabb.
2019. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miután felvettek!


Azt leírhattad volna, hogy melyik egyetemre jelentkeztél vissza, talán tudnék segíteni!


Ha visszavesznek, írj egy emailt a TO-nak. Ki fognak adni egy formanyomtatványt "Kredit teljesítés" vagy valami ilyesmi. Ezen fel lesznek tüntetve azok a tárgyak, amiket már korábban elvégeztél. Le kell majd töltened egy formanyomtatványt "Kreditátviteli lap". Erre a lapra (vagy ha nem fér ki, akkor többre!) fel kell tüntetned az elvégzett tárgyat,annak kódját, majd az évet, amikor elvégezted, és persze a kreditet, valamint azt is, hogy melyik tárgyként kívánod elfogadtatni. Ha ez megvan, akkor alá kell íratnod ezt a lapot azokkal a tanárokkal, akik a tárgyakat tanították :))


Ami az elfogadást illeti a lényeg, hogy a tárgyak 78 vagy 72%-ban egyezzenek!


Ja, és a kreditátviteli lap sem ingyen van, szintén a Neptunban kell kiírni (általában 4-5 ezer forint/ lap).

2019. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!